Orbán szerint veszélyes lenne, ha a Fidesz elérné a 96 százalékos támogatottságot

  • narancs.hu
  • 2018. július 29.

Belpol

De elárult egy számot, amivel megelégedne. Az is elég durva.

Arról kérdezték a miniszterelnököt, hogy mit lehet tenni annak érdekében, hogy Magyarországon is a választópolgárok 96 százaléka szavazzon a Fideszre, ahogy azt a határon túli magyarok tették. Orbán mosolyogva fogadta a kérdést, majd azt válaszolta, hogy a 96 százalékos támogatottság már nagyon veszélyes lenne, mert „könnyen felcsúszik az ember száz fölé és az kérdéseket vet fel” – derül ki az Index tudósításából. A miniszterelnök nevetve folytatta tovább a gondolatmenetet, miszerint egyelőre be kell érni azzal a 49,5 százalékkal, amit az áprilisi választáson kapott a Fidesz és ennek megtartására kell törekedni, illetve arra, hogy idővel ez 65 százalékra menjen fel. Saját kalkulációja szerint ugyanis ennyiben látja a maximálisan elérhető szavazatok arányát.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.