Ruszin-Szendi Romulusz miatt ment egymásnak Hadházy Ákos és Magyar Péter

  • narancs.hu
  • 2025. február 16.

Belpol

A független képviselő szerint a volt vezérkari főnök nem alkalmas politikai szerepvállalásra.

Hadházy Ákos kemény szavakkal bírálta Ruszin-Szendi Romuluszt vasárnapi Facebook-posztjában – vette észre a 24.hu.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, a korábbi vezérkari főnök szombaton a Tisza Párt kongresszusán szólalt fel, és bejelentette, hogy szakértőként csatlakozik az ellenzéki párthoz. Hadházy négy érvet sorolt fel bejegyzésében annak igazolásra, hogy szerinte miért nem alkalmas a jövőben politikai szerepvállalásra Ruszin-Szendi Romulusz:

  • Előbb helyettes államtitkárként az Orbán-kormány tagja, majd a Magyar Honvédség főparancsnoka volt, pozícióit pedig „már a legsötétebb időszakokban (2019-től) nyerte el”.
  • Vezetése alatt realizálódtak a „teljességgel átláthatatlan” fegyverbeszerzések.
  • Ő vezényelte le „az elmúlt évtizedek legnagyobb politikai tisztogatását a magyar honvédség tisztikarában”.
  • A kirúgása után is taníthat a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, és „oszthatja a mocskos fideszes/orosz háborús narratívát különböző furcsa csatornákon.”

Hadházy szerint mindezek után „egy normálisan működő országban az illető azonnal lemondana és közelébe sem kerülhetne a politikának.” „Értem a kommunikációs szándékot, hogy ennek ellenére miért léphetett fel az új párt biztonságpolitikai szakértőjeként” – folytatja posztját a független képviselő, aki szerint azonban egy „többszörösen korrumpálódott fideszes csúcsvezető csatlakozásáról van szó”, ami azt sugallja, hogy a Tisza Párt „ugyanúgy következmények nélküli országként akarná működtetni a hazánkat.”

Néhány TÉNYT még le kell írnom Ruszin-Szendi Romuluszról, többek között felelevenítve néhány régebbi posztomat is (akkor...

Posted by Hadházy Ákos on Saturday, February 15, 2025

Magyar Péter a képviselő posztja alatt kommentben reagált Hadházy kritikájára. A Tisza párt elnöke azt írta: „Ennek a nagy részét cáfoni sem érdemes. Önnek fogalma sincs, miért kellett távoznia a tábornok úrnak a vezérkar éléről, mint ahogy arról sem, hogy kik döntenek a honvédségi beszerzésekről.” Magyar Péter szerint Ruszin-Szendi Romulusz „sosem volt politikus, mindig katona volt.” „Egyébként önnek ki a honvédelmi szakértője? Kivel fog kormányt váltani? És miért nem szervez már giga tüntetést, aminek a fontosságáról mindig beszél? Akár egyedül, akár a szövetségeseivel… Ha megengedi, mi addig dolgozunk. Szakmai csapatot építünk, pártot szervezünk és írjuk az új Magyarország programját” – zárta hozzászólását a párt elnöke.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.