Szexuálisan bántalmazott embereknek ajánlja fel tiszteletdíját

  • narancs.hu
  • 2021. június 18.

Belpol

Az Amire nincs bocsánat című könyv szerzője, Perintfalvi Rita teológus így segít az érintetteknek.

Papok által szexuálisan bántalmazott emberek mondják el történetüket a napokban megjelent Amire nincs bocsánat című könyvben, amelyet Perintfalvi Rita teológus írt. A szerző most a Facebookon tette közzé, hogy a munkája után járó tiszteletdíj teljes összegét felajánlja az áldozatoknak. 

„Nagyon sokféle módon van szükségük anyagi segítségre (is), és én ezt a pénzt amúgy sem tudom megtartani magamnak” – írja. – „Nem azért, mintha ne dolgoztam volna meg érte nagyon keményen, de nem tudok mit kezdeni azzal a gondolattal, hogy ezt a pénzt magamra fordítsam, s ne rájuk. És persze ezzel lenne egy fontos üzenetem is az egész magyar társadalomnak. Mégpedig az, hogy egy olyan korszakban élünk, amikor muszáj észrevennünk azokat az embertársainkat magunk körül, akik szenvednek, akiket megfosztanak emberi méltóságuktól, akiket bántalmaznak. A politika is bántalmazó lett. Gyakran az egyházak is, ahogy ezek a történetek megmutatták. Nem hagyhatjuk magukra a szenvedőket, ha telik az erőnkből, az emberségünkből, a szeretetünkből – tennünk kell értük!”

A szerzővel a könyv születésének körülményeiről a június 17-én megjelent nyomtatott Magyar Narancs közöl interjút. 

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.