Tarlós megint nagyot ígért a metrófelújítás ügyében

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 25.

Belpol

Vagy összejön, vagy nem.

A főpolgármester pénteki közlése szerint nagy valószínűséggel október 31-ig megkezdődhetnek a 3-as metróvonal felújítási munkálatai. A metróvonal északi szakaszának (Újpest-Központ és a Lehel tér közti) állomásai felújítására vonatkozó vállalkozási szerződés aláírásának előkészítése ugyanis folyamatban van, és ha nem kezdeményeznek jogorvoslati eljárást, akkor az alagútra vonatkozó szerződés is megköthető – mondta el Tarlós István. A BKV állítólag szeptember 4-én tervezi aláírni a szerződéseket.
A főpolgármester megjegyezte, a déli és középső szakasz állomásainak felújítására új közbeszerzési eljárásokat kell kiírni, mert a korábban ajánlatként kapott, megalapozatlan árak nem fogadhatók el.

Tarlós a felújított 3-as metrószerelvények ajtóproblémáiról, a fakockaügyről is beszélt egy keveset, ha már a metróról volt szó: furcsának találja ugyanis, hogy mindig csak ez a hiba áll elő, mert túl gyakran ismétlődik és túl könnyen állítható elő… „Volt már (…) méretre vágott fakocka, kavics, fémlap.” A főpolgármester közlése szerint videófelvétel is van arról, hogy valaki manipulálta a vészféket, pont addig húzta meg, hogy ne álljon meg a szerelvény, de az ajtónyitásokat már befolyásolja.
Tarlós nehezen hihetőnek nevezte, hogy valakinek a zsebéből hol fakocka, kavics vagy éppen fémlap pont az ajtó vezetősínjébe essen. Ez egy olyan mechanikus hiba, amit csak szándékosan lehet „előállítani” – jegyezte meg.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.