Titokban meri csak beismerni a Fidesz, hogy problémás a Soros-disznós fotó
D__AS20150516008-1024x681.jpg

Titokban meri csak beismerni a Fidesz, hogy problémás a Soros-disznós fotó

  • narancs.hu
  • 2017. december 12.

Belpol

Gondolják át, mit posztolnak! Rászólt a fideszes képviselőkre a frakcióvezető.

Pócs János fideszes országgyűlési képviselő múlt héten posztolta ki azt a fotót, melyen egy leölt disznó látszik, „Ő VOLT A SOROS” felirattal.

Az antiszemita felhangú fénykép nagy vihart kavart, beszámolt róla többek közt a New York Times és a Bloomberg is címlapon hozta. Itthon neves értelmiségiek petíciót indítottak azért, hogy Pócs mondjon le képviselői székéről.

false

 

Fotó: Pócs János Facebook-oldala

Noha nyilvánosan a Fideszes képviselők nem látják problémának a fotót (Orbán szerint például „A disznóvágás nem tartozik a kormány hatáskörébe”), a hvg.hu szerint zárt ajtók mögött van, aki másképp vélekedik.

Nem tesz jót a pártnak, mindenki fogja vissza magát és gondolja át, miket posztol a kampányban –

figyelmeztette a képviselőket Gulyás Gergely frakcióvezető a lap információi szerint. Noha Gulyás nem nevezte meg név szerint Pócsot, indulatosan, intő példaként említette a levágott disznót ábrázoló fotót, mondván, egy meggondolatlan bejegyzés sokat árthat a pártnak. A lap úgy tudja, Póccsal külön is elbeszélgetett Gulyás.

Pócs János

Pócs János

Fotó: MTI

A hvg.hu beszélt más kormánypárti képviselőkkel is. Egy kormányzati pozíciót is betöltő fideszes például azt mondta:

„Kétségkívül van egy áthallása, de bevallom, én jót röhögtem rajta.”

Mások viszont „rossz hangulatúnak”, a pártra veszélyesnek gondolták Pócs bejegyzését.

Egy másik képviselő szerint a Fidesz többnyire jogosan támadja Sorost, de zsidó származása miatt nem lehet bántani. Egy másik politikus azt mondta: fogta a fejét, amikor a sajtóban olvasott Pócs bejegyzéséről. „Jani aztán tudja, mi kell az embereknek”, mondta nevetve, hozzátéve, hogy az jobban zavarta, amikor két éve karácsony előtt a választókörzetében világító Szűz Máriát ábrázoló kulcstartókat osztogatott a templomból kijövőknek, rajta a Pócs János országgyűlési képviselő ajándéka felirattal.

 

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.

2 forint

„Újabb energiaválság felé robog Európa, ebből kellene Magyarországnak kimaradni, ami nem könnyű, hiszen ami most a magyar benzinkutakon történik, az már felháborító, sőt talán vérlázító is” – e szavakkal indította Orbán Viktor a beígért repülőrajtot indiai kiruccanása után. Hazatérve ugyanis a miniszterelnök szembesült egynémely adatsorral, meg leginkább azzal, hogy, a legendás Danajka néni szavaival élve, „drágulnak az árak”. Az üzemanyagé is.

Kiárusítás

Lassan másfél éve szivárgott ki, hogy az állam egy olyan arab befektetőnek, Mohamed Alabbarnak adná Budapest legértékesebb egybefüggő belterületét, a Rákosrendezőt, aki mindenféle felhőkarcolót képzel oda, egyebek mellett a Hősök tere látképébe belerondítót is.

24 óra

„Megállapodást kellene kötnie. Szerintem tönkreteszi Oroszországot azzal, ha nem köt megállapodást – mondotta Trump elnök a beiktatása utáni órákban Vlagyimir Putyinról, majd hozzátette azt is, hogy „szerintem Oroszország nagy bajba kerül”. Trump azt is elárulta, hogy telefonbeszélgetést tervez az orosz elnökkel, de még nem tudja, mikor. Nemrég azt is megjegyezte, hogy Oroszország egymillió embert veszített az Ukrajna ellen indított háborújában. (Ez a szám az orosz áldozatok felső becslése.)

A Menhir

Bár soha nem jutott a hatalom közelébe, mérgező jelenlétével így is át tudta hangolni a francia közgondolkodást. Több mint fél évszázadig volt elmaradhatatlan szereplője a politikai életnek. Újrafazonírozott pártját lánya, Marine Le Pen, eszmei hagyatékát az alt-right francia letéteményese, Éric Zemmour viszi tovább.