Több pedagógus nem kapta meg a beígért 100%-os táppénzt

  • narancs.hu
  • 2020. december 5.

Belpol

Éppen ezért sokan nem is vesznek részt az önkéntes tesztelésen.

Félnek a pedagógusok, ezért nem jelentkeznek sokan az önkéntes koronavírus tesztre, pontosabban a megélhetésüket féltik, ugyanis a kormány annak ellenére, hogy megígérte a 100%-os táppénzt, többen jelezték, kevesebb összeget kaptak – panaszkodott több tanár erről az ATV Híradónak.

„Nagyon sokan jelezték vissza nekünk pedagógusok, hogy nem kívánnak a mostani tesztelésben részt venni, azért, mert tartanak attól, hogy kiesnek a munkából; nem csak a helyettesítéssel van probléma, hanem a 100 százalékos táppénzt sem tudják elintézni.

Márpedig 50-60-70-80 ezer forintból nem lehet megoldani a karácsonyt.

Jelen pillanatban olyan táppénzeket kapnak a kollégák, amit az imént említettem is, erről küldik sorban az SMS-ekről szóló képernyőképeket" – számolt be az ATV-nek Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.

Figyelmébe ajánljuk

Superman igazságot tesz Palesztinában?

Egyesek szerint betegesen woke, mások Palesztina-pártisága miatt ünneplik vagy ítélik el az idei Superman­­t. Az új reboot épp akkor kerül a mozikba, amikor fellángol a vita az Egyesült Államok szerepéről a világban – de mi látszik ebből „a B-kategóriás sci-fiben”?

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.