Vezető fideszesek sincsenek megelégedve a kormány egészségügyi politikájával

  • narancs.hu
  • 2020. február 1.

Belpol

Sokan úgy vélik, hogy nem javul az életszínvonal.

Amíg a lakosság fele, addig a kormánypárti tábornak az ötöde tekinti a párt kudarcának az önkormányzati választási eredményt – derül ki a Publicus Intézet kutatásából, ami a Népszava megbízásából készült.

Hasonlóan vélekednek a korrupcióról a Fidesz-hívők: a többség nem unt rá a jobboldali kormányzásra, és úgy látják, a párt törődik a lakosság problémáival. Az ellenzékiek – különösen az MSZP hívek – viszont alkalmatlannak tartják a mostani vezetést.

Az utóbbi hetek intézkedései azt mutatják, hogy a vezető fideszesek is úgy látják, az ellenzéki sikerekben komoly szerepet játszott a várólisták csökkentésére, jobb ellátás megszervezésére tett ígéretek elmaradása. 85 százaléka a megkérdezetteknek úgy látja, hogy a rossz egészségügyi politika miatt szerepelt rosszul a Fidesz, illetve sokan úgy vélik, azért fordultak el a kormánypárttól, mert nem javul az életszínvonal.

A Borkai-botrányt leginkább a Momentum és a Jobbik tábora tartja fontos tényezőnek, ami a választási kudarchoz vezetett, továbbá ők úgy gondolják, hogy a Fidesznek nincs mondanivalója a helyi társadalom számára.

Mindentől függetlenül a lakosság 70 százaléka továbbra is a Fideszt tartja a 2022-es parlamenti választás esélyesének.

(via hvg.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.