Zsidózva támadtak rá a Tisza Párt standoló önkénteseire

  • narancs.hu
  • 2025. március 27.

Belpol

Magyar Péter posztja szerint Tökön és Zsámbékon is próbálták akadályozni a párt aktivistáinak munkáját. 

Miután néhány napja Egerben támadt rá egy férfi a Tisza Pártnak egy parkolóban standoló önkénteseire, Magyar Péter, a párt elnöke csütörtökön arról posztolt, hogy előző nap a Pest megyei Tökön támadták meg a párt aktivistáit, és Zsámbékon is akadályozták a munkájukat. 

"Az egri eset után, tegnap Tökön támadta meg egy Fidesz szimpatizáns brutálisan a TISZA önkénteseit, hangosan zsidózva felrúgva a szavazó pultot. Repültek a szemüvegek és a telefonok, mindez megrettent 3 és 8 éves gyerekek előtt. Vajon véletlen-e, hogy szintén Menczer Tamás körzetében, Zsámbékon, a jegyző rendőrt hívott az önkénteseinkre, miközben a TISZA rendezvénye minden szükséges engedéllyel rendelkezett" – írta Magyar a posztjában, amelyben mindezt annak tudja be, hogy Orbán Viktor "a poloskázással és a fenyegetőzéssel nyíltan felhívta a legfanatikusabb híveit az erőszakra. A miniszterelnök gyűlöletbeszédére kiszabadult az erőszak szelleme a palackból."

Magyar azt is írta, országszerte próbálják zaklatni a fideszes polgármesterek a párt önkénteseit, ezért felszólítja Orbán Viktort, hogy "állítsa le az erőszakot, hívja vissza az udvari bolondjait és csahosait az utcáról!" A fideszes polgármestereknek azt üzente, hogy a szabályosan bejelentett rendezvények megzavarása, illetve a gyülekezési jog gyakorlásának akadályozása büntetendő.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk