Breaking: Juhász Péter vegán lett

  • narancs.hu
  • 2017. május 14.

Fekete Lyuk

De kinek áll ez érdekében?

Vegán lettem - közli önfacebookján az Együtt elnöke. "15 évig voltam vegetariánus, de be kellett látnom, hogy amiért az voltam - az élet minden formájának tisztelete okán -, az igazából azt követei meg, hogy vegán legyek. Nem eszem semmilyen állati eredetűt, és arra törekszem, hogy más módon se használjam fel az állatokat."

Ezek után életvezetési tanácsokkal is szolgál: "Nem mondom, hogy te is legyél az. Annyit állítok csupán, hogy nekem így kerek a világ, így vagyok önazonos. Csupán annyit javaslok, te is vizsgáld felül rendszeresen a viszonyaidat. Mindenhez. A világhoz, az élethez, az emberekhez."

(Facebook)

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.