Nagy a baj: nincs megfelelő vitrin a Seuso-kincsek kiállításához

  • narancs.hu
  • 2017. július 31.

Fekete Lyuk

Hol van ilyenkor Habony Árpád, a nemzet vitrinese? De komolyan!

Nem sikerült vitrint találni az újonnan megszerzett teljes Seuso-kincs kiállításához – írja a hvg.hu. A Közbeszerzési Értesítő legfrissebb számából az derül ki, hogy sikertelen lett az a tender, amelyet a kincsek kiállítására szolgáló egyedülálló, golyóálló vitrinek beszerzésére írtak ki.

Az indoklás szerint a jelentkezők jóval magasabb árat kértek, mint amennyi az ajánlatkérő Magyar Nemzeti Múzeum rendelkezésére áll. Ez az összeg a 16 vitrinre összesen nettó 48,22 millió forint, ehhez képest a két résztender egyetlen érvényes ajánlatát benyújtó, a Linea Bútor Kft.-ből, a Garzon Bútor Kereskedelmi Kft.-ből és a Novastore Kft.-ből álló konzorcium ennek majdnem a duplájáért, 86,6 millióért vállalta volna a megbízást.

A Seuso-kincsek visszaszerzésére költött 8,7 milliárd forint mellett csak jut némi aprópénz a kiállításukra is. Ha már hazakerült – Orbán Viktor szavaival – a „családi ezüst”, nehogy már egy raktárban porosodjon.

Ideje lenne szakértő kezekbe adni a Seuso-kincsek vitrinezési ügyét.

Ilyen szintű vitrin

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.