Tarlós nemrég még azért nyafogott, hogy nem kap kemény kérdéseket, erre most csináltak neki egy lapot a nevével

  • BM
  • 2019. szeptember 26.

Fekete Lyuk

Megjelent a TARLÓS, ami egyszerre kampány- és médiatörténeti jelentőséggel bír, hiszen világsztárok omladoznak a várostól és a főpolgármestertől.

Nem semmi dolog történhetett meg csütörtökön Budapest polgáraival: kezükbe vehették a Fidesz új kiadványát, a TARLÓS-t!

A lap felelős kiadója Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója. Az Index beszámolója szerint a lap vezető anyagának az a címe, hogy Tarlós István: Budapestnek alkalmas, erős vezetőre van szüksége!

A címlapon ezen kívül három idézet látható: egy Giannitól („Imádom a Bazilikát”), egy Hosszú Katinkától („Ékszerdoboz ez a város”) és egy Győrfy Páltól („Budapest biztonságos”).

Na már most, mire tippelnek, miről szólhat az újság a továbbiakban? Hát Tarlós Istvánról és Budapestről!

A Tarlós nagyinterjún kívül láthatjuk még, ahogy a főpolgármester megetet egy cápát, név szerint Bömbit, majd ő is eszik egyet, méghozzá salátát, Szalay-Bobrovniczky Alexandra, főpolgármester-helyettes társaságában. De az ezerarcú Tarlós egyszer kapura is rúgott ifj. Albert Flóriánnak az újság kedvéért.

Ezt követően megtekinthetjük az Economist ranglistáját, amin Budapest lett Közép-Európa legélhetőbb városa, majd további ismert emberek (Miklósa Erika, Radics Gigi és Szirtes Tamás) beszél a fővárosról, ahogyan világsztárok (Angelina Jolie, Arnold Schwarzenegger, Will Smith, Matt Damon és Tom Hanks) is omladoznak egy pár sort Budapesttől.

Ez azért is érdekes, mert tegnap Tarlós még azt mondta, hogy nemcsak abba a médiába akar menni, ahol simogatják és alákérdezik, erre kapott egy ilyen újságot.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.