Tarlós nemrég még azért nyafogott, hogy nem kap kemény kérdéseket, erre most csináltak neki egy lapot a nevével

  • BM
  • 2019. szeptember 26.

Fekete Lyuk

Megjelent a TARLÓS, ami egyszerre kampány- és médiatörténeti jelentőséggel bír, hiszen világsztárok omladoznak a várostól és a főpolgármestertől.

Nem semmi dolog történhetett meg csütörtökön Budapest polgáraival: kezükbe vehették a Fidesz új kiadványát, a TARLÓS-t!

A lap felelős kiadója Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója. Az Index beszámolója szerint a lap vezető anyagának az a címe, hogy Tarlós István: Budapestnek alkalmas, erős vezetőre van szüksége!

A címlapon ezen kívül három idézet látható: egy Giannitól („Imádom a Bazilikát”), egy Hosszú Katinkától („Ékszerdoboz ez a város”) és egy Győrfy Páltól („Budapest biztonságos”).

Na már most, mire tippelnek, miről szólhat az újság a továbbiakban? Hát Tarlós Istvánról és Budapestről!

A Tarlós nagyinterjún kívül láthatjuk még, ahogy a főpolgármester megetet egy cápát, név szerint Bömbit, majd ő is eszik egyet, méghozzá salátát, Szalay-Bobrovniczky Alexandra, főpolgármester-helyettes társaságában. De az ezerarcú Tarlós egyszer kapura is rúgott ifj. Albert Flóriánnak az újság kedvéért.

Ezt követően megtekinthetjük az Economist ranglistáját, amin Budapest lett Közép-Európa legélhetőbb városa, majd további ismert emberek (Miklósa Erika, Radics Gigi és Szirtes Tamás) beszél a fővárosról, ahogyan világsztárok (Angelina Jolie, Arnold Schwarzenegger, Will Smith, Matt Damon és Tom Hanks) is omladoznak egy pár sort Budapesttől.

Ez azért is érdekes, mert tegnap Tarlós még azt mondta, hogy nemcsak abba a médiába akar menni, ahol simogatják és alákérdezik, erre kapott egy ilyen újságot.

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.