Trump győzött, imára szólít Lady Gaga

  • narancs.hu
  • 2016. november 9.

Fekete Lyuk

Twitteren gyászolnak, anyáznak vagy épp örülnek a szórakoztatóipar nagyjai.

Lady Gaga imádkozásra szólítja fel Amerikát, az énekesnőt feltehetően nem az öröm késztette erre.

false

Rob Lowe, a  Trump-pártiságát nem titkoló sorozatszínész azon köszörülte nyelvét, hogy Hillary beismerte vereségét.

A Trónok harca világa is megremegett Trump győzelmének hírére. Sophie Turner volt az, aki Twitter-bejegyzésében talán a legjobban foglalta össze, mit éreznek ilyenkor a demokraták: "Nem" - írta a színésznő.

Lily Allen már készül az új világra és "oroszul tanul".

James Cordennek Brexit-érzései vannak.

Cher szerint a "világ már sosem lesz a régi", illetve "egy klotyóból sosem lesz más, mint egy klotyó".

false

Harry Potter mamája, J.K. Rowling hajnalban még reménykedett: "Így vagy úgy, de történelmi változások elé nézünk. Add, hogy jó változás legyen, kélek, add, hogy jó változás legyen!"

Stephen King az eredmény ismeretében összeomlott és kivonul a Twitterről: "Nincs több könyvajánló, nincs több politika, nincs több cuki kutyakép. Kész, becsukom."

Katy Perry szerint "sosem hallgattathatnak el minket".

false

És végül jöjjön Kirstie Alley, aki szívből gratulál: "Gratulálok, elnök úr!"

Figyelmébe ajánljuk

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is. Munkássága középpontjában a normák, a hatalmi technológiák, a queer identitás, valamint a magánélet és az intimitás politikájának kérdései állnak.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.

Fától fáig

  • - turcsányi -

A Broke olyan, mint egy countrysláger a nehéz életű rodeócowboyról, aki elvész valahol Montanában a méteres hó alatt, s arra ébred, hogy épp lefagyóban a lába.

Kis nagy érzelmek

Egyszerű és szentimentális, de mindkettőt büszkén vállalja Baltasar Kormákur filmje. Talán az Előző életek volt utoljára ilyen: a fordulatok és a hősök döntései néha elég vadak, de sosem annyira, hogy megtörjék az azonosulás varázsát, az érzelmek őszintesége pedig mélységes hitelességet kölcsönöz a filmnek.

Nincs bocsánat

Az előadás Balássy Fanni azonos című kötetéből készült. A prózatöredékekből összeálló, műfajilag nehezen besorolható könyv a 2020-as években felnőtté váló fiatalok életkezdési pánikhelyzetéről ad meglehetősen borús képet.

Az individuum luxusa

  • Balogh Magdolna

Igazi szenzációnak ígérkezett ez a láger­napló, hiszen a mű 1978-ban csak erősen megcsonkítva jelenhetett meg a szerző magán­kiadásában, többszöri kiadói elutasítás és a publikálás jogáért folytatott 12 évnyi küzdelem után. 

Megbillenve

Eddig csak a fideszes médiagépezet és a kormányzati, állami propaganda folytatott lélektani hadviselést (is) Magyar Péter ellen, ám jó ideje működik ez már visszafele is – úgy tűnik, nem is hatástalanul.

Nem pontosan ugyanaz a szem

Ötvenhét turistabusz áll a parkolóban. A sofőrök dohányoznak, beszélgetnek, múlatják az időt, míg várnak az utasaikra. Akik nagyjából másfél óra alatt végeznek; előbb Auschwitz 1-et járják körbe, aztán jön Birkenau, oda át kell vinni őket, mert az cirka 3 kilométerrel távolabb van, ott aztán újabb egy-másfél órát eltöltenek majd.

Dőlve halnak

Lóhalálában terjesztették be és fogadták el egy salátatörvénybe csomagolva a védett erdők könnyebb letarolását lehetővé tevő módosításokat a kormánypárti képviselők. Az erdőkért aggódó szakemberek is csak találgatnak, kinek sürgős a várható erdőirtás.