Vele töltötte a fél életét Nádas Péter

  • narancs.hu
  • 2015. január 29.

Fekete Lyuk

Szeretné megismerni? Akkor tehet magának egy szívességet!

Többek között folyóiratok támogatására sincs pénze jelenleg a magyar államnak – és most bele sem kezdenénk abba, hogy mi mindenre szórja viszont a pénzünket két kézzel. Helyette inkább őszinte elismeréssel a hangunkban hirdetjük, hogy a Jelenkor folyóirat remek előfizetési akciót talált ki. Hiszen mivel lehetne jobban támogatni egy folyóiratot, mint azzal, ha megvásároljuk és olvassuk?

Exkluzív aláírások, támogatói estek, jelenkoros pólók és írói vallomások feszítik a közösségi hálót. Nagyszerű lap, nagyszerű ötlet, tehát aki jót akar, tegyen magának egy szívességet, és fizessen elő. Nádas Péter például ezért:

false

„Nem tudom, hogy vagytok vele, de én életem javát a Jelenkorral töltöttem el. Szeretném, hogy ez így maradjon, a folyóirat szelleme néhány nemzedéken át még kitartson. Ezért vagyok nemcsak munkatársa, hanem az előfizetője.”

Részletek itt, sok szerencsét!

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.