Eladóvá vált a Dunaferr Vasmű

  • narancs.hu
  • 2023. április 21.

Gazdaság

Több potenciális vevőjelölt is van. Az ügylet 3686 dolgozó sorsát érinti.

Részvételi felszólítást tett közzé a Fővárosi Törvényszék a felszámolás alatt álló Dunaferr ügyében április 20-án a cégközlönyben – írja a hvg.huPortfolio-ra hivatkozva. Magyarra fordítva a Dunaferr Vasmű felszámolásával megbízott cég hozzájárult a vállalat értékesítéséhez. A két adós, az ISD Dunaferr és az ISD Kokszoló közös céget alapít és azt kínálja eladásra.

Az ügylet 3686 dolgozó sorsát is érinti, ugyanis az ISD Dunaferrnél 3034, míg a kokszolónál 612 fő dolgozik, és további 40 munkavállalót az eladás befejezéséig terveznek felvenni. A Dunaferrnek mostanra több potenciális vevőjelöltje is lett, a brit Liberty Steel Groupon felül az indiai acélipari vállalat, a Jindal Steel is bejelentkezett.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A rendőrök egy idő után hirtelen levonultak a hidakról, ahol csak a demonstrálók maradtak. A legkitartóbbakat, akik éjszakába nyúlóan ott voltak, végül igazoltatták, ezzel pedig véget is ért a hídfoglalásba nyúlt tüntetés.

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.