Magyar „csoda”: 2023-ra leállhat a gazdasági növekedés

  • narancs.hu
  • 2019. november 25.

Gazdaság

Az MTA közgazdászai megkongatták a vészharangot.

A MTA Közgazdaság- és Regionális Kutatóközpontjának (KRTK) kutatói azt jósolják, hogy a munkaerőhiány miatt a gazdasági növekedés a jelenlegi öt százalék közeléből 2023-ra 1 százalékra lassulhat – írja a Népszava a Költségvetési Tanács (KT) kutatási beszámolója alapján.

A MTA kutatói modellszámításokat is végeztek, melynek eredményeképpen a pesszimista verzió 2023-ra 0 százalékos, míg az optimista 2 százalékos éves növekedési rátát jelez előre. A lassulás főleg annak köszönhető, hogy a jelenlegi munkaerő gyors növekedése megáll, majd visszafordul.

Ahhoz, hogy folytatódjon a jelenlegi növekedés, többek között a munkaerő bővülésére van szükség, vagy növelni kell a termelékenységet.

 

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.