A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és Magyarország vezető infrastruktúraépítő cége, a V-Híd-csoport együttműködési megállapodást kötött, amely új szintre emeli az oktatás és a szakmai képzés kapcsolatát – adta hírül az egyetem és a Mészáros Csoport. Közös céljuk, hogy az építőmérnöki kar hallgatói „gyakorlati és versenyképes tudást szerezzenek, a már szakmában dolgozók pedig folyamatos képzést kapjanak”, és „a felek kutatás-fejlesztési területen is aktívan együttműködnek.”
A V-Híd vendégoktatókat biztosít a BME alap- és mesterképzéseihez, egy ösztöndíjprogramban évente legalább 30 hallgatónak biztosít pénzügyi forrást, a V-Akadémia pedig további öt tehetséges diáknak nyújt majd anyagi támogatást és szakmai fejlődési lehetőséget.
Sárváry István, a V-Híd Csoport vezérigazgatója az aláírást követően hangsúlyozta: Ez az együttműködés lehetőséget teremt arra, hogy közösen formáljuk a jövő mérnökeinek tudását és hozzájáruljunk az iparág fejlődéséhez.
Charaf Hassan, a BME rektora ez alkalomból úgy nyilatkozott: „A BME stratégiájának középpontjában áll az egyetem és az ipar együttműködésének erősítése, hiszen korszerű, jövőálló mérnöki és gazdasági tudást csak a magas szintű elméleti ismeretek és az ipari, gyakorlati tapasztalatok átadásával adhatunk hallgatóinknak. A hazai vállalkozások fejlesztése és nemzetközi versenyképességének javítása érdekében pedig kutatási erőforrásainkat ajánljuk az innovatív vállalkozásoknak. A BME és a V-Híd Csoport közötti együttműködések kiváló példái e stratégia megvalósításának. Külön öröm számunkra, hogy a V-Híd Csoport elhivatottan támogatja az építőmérnöki hivatás népszerűsítését, hiszen a fenntartható jövőnk egyik kulcsa az épített környezetünk megújítása.”
Nemrégiben jelentették be, hogy a Budapesti Műszaki Egyetem modellváltása esedékes, akkor a rektor csak azt mondta, a jelenlegi, állami fenntartóval való tárgyalás eredményeként egy új működési keretrendszer jöhet létre: „az egyetem fejlődéséhez többlettámogatást biztosítani tudó, tőkeerős, az egyetem gazdasági, piaci kapcsolatait erősítő, hazai vállalat vagy vállalatok is fenntartói szerepet és felelősséget vállalhatnak”. Úgy tűnik, Mészáros Lőrinc cége nagyon fontos lesz az egyetem életében.