Helyreigazítás

  • narancs.hu
  • 2020. március 26.

Helyreigazítás

Dr. Maróth Gáspár kérése alapján helyreigazítjuk korábbi cikkünk.

„Magyar egészségügyi gigakartell ügyében nyomoz az OLAF” címmel megjelent cikkünkben azt a hamis látszatot keltettük, hogy Dr. Maróth Gáspár részt vett a kartellben, és a GVH eljárásban Dr. Maróth Gáspár elmarasztalására politikai kapcsolatainak köszönhetően nem került sor.

A valóság ezzel szemben az, hogy a GVH a bizonyítékok elemzését követően egyértelműen megállapította, hogy sem Dr. Maróth Gáspár, sem a vizsgálat idején általa vezetett társaság nem vett részt a kartellben.

A Versenyhivatal végzéséből az is egyértelműen kiderült, hogy a kartellező cégek közötti megbeszélések egy része éppen arról szólt, hogy a piac többi szereplőjét, közöttük a Dr. Maróth Gáspár által vezetett VMD Zrt.-t miként lehet kiszorítani a pályázatokból.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

Kozmikus dramaturgia

E csoportos kiállítás nem csupán egy csillagászati vagy mitológiai témát feldolgozó tárlat, sokkal inkább intellektuális és érzéki kaland, amely a tudomány és a művészet határmezsgyéjére vezet.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.

Aki a hidegből jött

Bizonyára a titkosszolgálatok működése iránti nem szűnő érdeklődés is magyarázza, miért jelenik meg oly sok e tárgyba tartozó elemzés, átfogó történeti munka, esettanulmány, memoár, forrásközlés.