18 újabb koronavírusos beteget regisztráltak

  • narancs.hu
  • 2020. július 19.

Katasztrófa

Megint nőtt a hazai fertőzöttek száma.

18 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4333 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma – olvasható a koronavirus.gov.hu-n.

A közlemény szerint nincs újabb elhunyt, így az elhunytak száma változatlanul 596 fő, 3223-an viszont már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 514 főre emelkedett, 36 százalékuk budapesti.

Jelenleg 82 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük hárman vannak lélegeztetőgépen.

A beutazási korlátozások bevezetése óta a hatósági házi karanténban lévők száma is nő, jelenleg 5486 embernél van érvényben.

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.