Lázár videón üzent a Fertő tó jövőjéről

  • narancs.hu
  • 2023. június 17.

Kis-Magyarország

Sopron fideszes polgármesterével tartott bejárást a tónál Lázár János.

A Fertő tónál forgatott videót Lázár János építési és közlekedési miniszter Sopron fideszes polgármesterével, Farkas Cipriánnal. A Modern Városok program lezárásáról tárgyaltak, azon belül is a Fertő tónál felfüggesztett beruházásokról írja a 24.hu.

A hírportál szerint abban állapodtak meg, hogy a tó északi részén a legjobban kiépített kikötőt megnyitják a vitorlások és a horgászok előtt, a déli részen kialakítják a strandot és annak kiszolgáló létesítményeit, megvalósítják az ökoparkot és a kikötőt is.

Lázár ezután megjegyzi, „ha ezt megcsináljuk, akkor a soproniak elégedettek lesznek, azt mondod”, amit a polgármester nem erősít meg igazán, odáig merészkedik, hogy ha mindez elkészül, akkor a soproniak sok év után újra birtokba vehetik a Fertő tavat, „nem elengedve a távlati fejlesztési céljainkat”. Erre Lázár hozzáteszi,

B tervként valamikor az eredeti nagy tervet is meg kell valósítanunk, amit most kénytelenek voltunk elhalasztani”.

Az eredeti nagy terv apartmanokról, négycsillagos luxusszállodáról, medencékről és egy sportkomplexumról szól, ami ellen nem mellesleg ellenzéki politikusok, helyi civilek és zöldszervezetek is tiltakoztak.

A miniszter előzőleg Győrben járt, ahol közölte: a kormánypártok Dézsi Csaba Andrást támogatják a jövő évi polgármester-választáson. Ez a korábbi fideszes polgármester, a szexbotránya miatt 2019 őszén lemondó Borkai Zsolt visszatérése miatt fontos fejlemény.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.