Plakátháború tört ki Orosházán az ellenzék és a Fidesz között

Kis-Magyarország

Nyílt levélben adott hangot felháborodásának Fetser János MSZP-s önkormányzati képviselő, amiért Orosházán a helyi városüzemeltetési cég dolgozói munkaidőben Fidesz-plakátokat helyeztek ki köztereken. A fideszes alpolgármester állítása szerint pártja vállalkozói szerződést kötött a zrt.-vel, egyúttal más jelölőszervezet is megkeresheti a céget hasonlóval.

Orosháza volt baloldali polgármestere és korábbi országgyűlési képviselője, Fetser János kedden nyílt levelet írt Bojtor István (Fidesz-KDNP) alpolgármesternek, akinek feladat- és hatásköréhez tartozik a Városüzemeltetési és Szolgáltató Zrt. felügyelete. Mindezt a szocialista önkormányzati képviselő azért tette, mert nem csupán látta, hanem lefényképezte, ahogy a városüzemeltetés dolgozói a cég járművével és eszközeivel munkaidőben, a vezérigazgató, Benkő Ferenc irányításával a Fidesz plakátjait rakták fel lámpaoszlopokra. Fetser azt kérte nyílt levelében Bojtortól, hogy közölje, milyen szerződés keretében, mennyiért dolgoznak a Fidesz-KDNP-nek a zrt. dolgozói.

Fetser azt is kérte az alpolgármestertől, az „esélyegyenlőség” jegyében közölje valamennyi, a helyhatósági választáson induló párttal és szervezettel, hogy ilyen szolgáltatás elérhető a városüzemeltetésnél, azt is, mindez mennyibe kerül és miképpen lehet ezt a szolgáltatást igénybe venni. Emellett a képviselő kérte annak vizsgálatát, hogy az alpolgármester felügyelete alá tartozó Benkő Ferenc munkaidő alatt folytatott-e politikai tevékenységet vagy sem. Vélekedése szerint az önkormányzati cégnek lenne más dolga bőven, sokkal inkább azzal kellene foglalkoznia. 

 
Forrás: Fetser János Facebook
 

Az MSZP-s önkormányzati képviselő a Narancs.hu-nak elmondta, egyetlen más párt vagy jelölőszervezet sem kapott ajánlatot a városüzemeltetéstől, ami már önmagában elgondolkodtató. Jelezte azt is, hogy a Publimont Kft. által néhány évvel ezelőtt elkészített buszmegállókban és másutt felállított reklámhelyeket kizárólag a Fidesz helyi jelöltjeit reklámozza Orosháza-szerte, nem tudni mennyi pénzért, de az jól érzékelhető, hogy a kormánypárt az anyagiaknak nincs híján.

Fetser János nyílt levelére nem a megszólított és az ügyben illetékes Bojtor alpolgármester, hanem Orosháza harmadik, társadalmi megbízatású alpolgármestere, Molnár Béla válaszolt az orosházi propagandamédiában közölt videós anyagban. A megszólaló nem mellékesen a Fidesz helyi elnöke. Hazugságnak nevezte, hogy a Fidesz ingyen plakátolna az önkormányzati céggel. (Igaz, ezt így nem is állította senki.) Majd vagy elszólás vagy egy szóbotlás eredményeként jövő időben beszélt arról, hogy ezt plakátolást a városüzemeltetés majd ellátja, holott ez addigra már teljeskörűen megtörtént. Közben egy papírlapot tartott a kezében, jelezve, hogy az a vállalkozói szerződés, ám ezt nem mutatta be a kamerának. A társadalmi megbízatású alpolgármester hangsúlyozta, minden kampányköltésüket dokumentálják, tisztességes kampányt folytatnak, s erre szólítják fel a helyi ellenzéket is.

Megjegyezte, inkorrekt dolognak tartja, hogy a belvárosban már nincs szemmagasságban olyan plakáthely, ahova a Fidesz a plakátjait ki tudná tenni, mert azt az ellenzék „elfoglalta”. Hozzátette, az oszlopokra kitett plakátoknál figyelembe veszik a munkabiztonsági előírásokat, ezért bízták profi cégre ezt a munkát.

„A tények, a fejlemények, az orosházi plakátcsata jeleneteit látva és érzékelve az erőforrások közötti döbbenetes különbséget, undorítónak és álságosnak tartom Molnár Béla válaszát. Egyben továbbra is várom az ügyben illetékes Bojtár István alpolgármester szakszerű beszámolóját” – reagált a helyi Fidesz-elnök mondandójára Fetser János.

A megszólított Bojtor István alpolgármester végül reagált Fetser János felvetéseire, s ebben elsőként is a már idézett Molnár Béla városi Fidesz-elnök reagálását ajánlotta az ellenzéki önkormányzati képviselő figyelmébe. Jelezte, a Fidesz ajánlatot kért a városüzemeltetéstől a plakátok kihelyezésére, amire aztán vállalkozói szerződést kötöttek. Bojtor hozzáfűzte, ezt a titoktartás kötelezettsége mellett Fetser megismerheti, egyben hasonló tevékenységgel más jelölőszervezet is megkeresheti a céget. Majd jelezte, a társaság vezérigazgatója munkaidőben nem végzett politikai tevékenységet.

„Én a város alpolgármesterét kérdeztem, nem foglalkozom a Fidesz orosházi elnökével. Ön szerint nem visszatetsző az, hogy a 8 fideszes által választott társadalmi alpolgármester kér ajánlatot a »kvázi« beosztottjától? Önnek válaszadási kötelezettsége van! Ennek nem tett eleget, pedig a törvény kötelezi erre! Három kérdésből kettőre nem válaszolt!” – reagált végül Fetser János Bojtor István válaszára.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.