Évente 1,2 millió sertés megy a vágóhídra a kínai Hupej tartomány Ocsou városának szélén épülő 26 emeletes sertéstelepről – tudósít a Guardian nyomán az RTL.
A lakóháznak látszó állattartó telep még nincs teljesen kész, de már október elején elhelyezték benne az első állományt, 3700 hízót.
A gigantikus létesítményt olyan befektető építette és működteti, amelynek cementgyárai is vannak, az egyik közvetlenül a sertéstelep mellett. A cég először készételeket akart gyártani, aztán inkább a „korszerű mezőgazdaságot” választották, és saját építőanyagaikat is felhasználják a beruházásaiknál.
Ha a 26 emeletes telep elkészül, 800 ezer négyzetméteren 650 ezer sertést fognak nevelni benne. Több mint 30 ezer automata etetőponton adagolják az állatoknak az ennivalót, központi vezérléssel. A sertéstrágyából – ahogyan mifelénk is szokás – biogázt állítanak elő, ez látja el energiával a létesítményt. A dolgozóknak – azért, hogy ne hurcoljanak be semmilyen betegséget – több ellenőrző és fertőtlenítő ponton kell áthaladniuk, és hetente egyszer mehetnek haza.
A környékbeliek elképedtek a telep méretein, működésének körülményein, és attól tartanak, a 26 emeletes telep nagyon büdös lesz.
Mivel a világban előállított összes sertéshús felét a kínaiak eszik meg, a kínai állam támogatja az ilyen telepek létrejöttét, mert azt tartja, biztonságosabbak és környezetbarát módon, ellenőrzötten működtethetők. Egy kutató viszont arról beszélt a Guardiannek, hogy ahol ilyen kis területre zsúfolnak össze ennyi állatot, nagyobb a kockázata a megbetegedésnek, arról nem is beszélve, hogy a klímaváltozás ellen úgy lehetne tenni, hogy kevesebb húst fogyaszt az emberiség.