A brazil elnök állítja, negatív lett a koronavírus-tesztje

  • narancs.hu
  • 2020. március 13.

Külpol

A helyi média korábban arról írt, Jair Bolsonarót megfertőzte a vírus.

A brazil média hírei alapján mi is arról számoltunk be, hogy Brazília elnöke, Jair Bolsonaro megfertőződött a koronavírussal.

Bolsonaro Facebook-oldalán közzétett bejegyzése szerint azonban negatív lett az államfőn elvégzett, a koronavírus kimutatására szolgáló orvosi teszt eredménye.

Bolsonarót azt követően vizsgálták ki, hogy sajtófőnöke, Fábio Wajngarten megbetegedett. Wajngarten néhány nappal korábban elkísérte Bolsonarót az Egyesült Államokba, ahol Donald Trump elnökkel is találkoztak az amerikai vezető  floridai üdülőjében. Eduardo Bolsonaro, a brazil elnök fia a Fox News amerikai hírtelevíziónak is megerősítette, hogy apja teszteredménye negatív lett. Brazíliában jelenleg 76 fertőzött van.

Figyelmébe ajánljuk

Helyreigazítás

  • narancs.hu

Helyreigazítás az Egy elképesztő történet: gondnokság alá akarta vetetni egykori barátját, majd bíróságra ment, de a pert is elbukta című cikk miatt.

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.