Életveszélyes fenyegetést kaptak a párizsi magyar nagykövetség dolgozói

  • narancs.hu
  • 2024. december 14.

Külpol

Bombakereső kutyákkal kutatják át az épületet.

Életveszélyes fenyegetést kaptak e-mailben a párizsi magyar nagykövetség dolgozói – írja Facebook-oldalán Szijjártó Péter külügyminiszter.

A miniszter szombat kora délután posztolt, eszerint a bombakereső kutyák épp akkor kutatták át a nagykövetség épületét. „Az üzenethez egy fotót is mellékeltek a házi készítésű robbanószerkezetekről, amit egyelőre nem találtak meg a francia hatóságok” – írja Szíjjártó.

A külügyminiszter szerint a „jelenlegi információk alapján vélhetően egy szomszédos országhoz köthető címről érkezett a levél, amelyet már a magyar szolgálatok is vizsgálnak annak érdekében, hogy diplomatáink biztonságban tudjanak dolgozni az előttünk álló különösen nehéz időszakban.”

Szombat este 9 órakor még nem láttunk frissülést a külügyminiszter Facebook-oldalán, így nem tudni, végül megtalálták-e a keresőkutyák az említett házi készítésű robbanószerkezetet, vagy jutottak-e bármi más eredményre a francia hatóságok.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

A Rend: a nyolcvanas évek náci terroristavezérének élete filmért kiált

  • - turcsányi -
Robert Jay Mathews adócsalóként kezdte, majd rabló lett és gyilkos, aki valamiféle – szélsőjobbos, neonáci – ideológiát igyekezett keríteni bűnös működéséhez. Justin Kurzel filmje, A Rend jelentős hangulatfestő erővel és néhány kiváló színészi alakítással ábrá­zol­ja gazemberi pályafutását.

Egy kivételes tanár, akit a francóisták végeztek ki

A tanár, aki a tengert ígérte című filmben telefonhívást kap egy fiatalasszony: lehet, hogy megtalálták a spanyol polgárháború alatt meghalt dédapját egy Barcelonától 500 kilométerre lévő tömegsírban. Elutazik hát nagyapja gyermekkorának helyszínére, hogy összerakja a széthullott mozaikot.

A liberalizmus védelmében

Az általános hülyítés közepette kétharmadnyi újságoldal erejéig legalább jelezni szeretnénk, hogy annak, amit az agitprop fröcsögése liberalizmusnak tételez, és ami ellen ádáz, mondhatni univerzális jelentőségű harcot folytat, semmi köze a liberalizmushoz mint eszmerendszerhez.

Érted jönnek

A demokraták melegágyának vélt Szilícium-völgy beállt a republikánus elnök mögé. Sokan most döbbentek rá, hogy ezek a fiatalos, laza, világmegváltónak hitt cégek is hidegfejű multik.

Ígérni nem elég

Nincs ember, aki ne akarna békét Ukrajnában, ennek megvalósítása azonban szinte áthatolhatatlan akadályokba ütközik. És akkor még szóba se került Donald Trump. Kijivben kutattuk a tartós rendezés esélyeit.