Macron és Scholz felszólította Putyint, hogy tárgyaljon Zelenszkijjel

  • narancs.hu
  • 2022. május 29.

Külpol

A francia elnök és a német kancellár édeshármasban beszélt 80 percet telefonon az orosz elnökkel.

Franciaország és Németország vezetői felszólították Vlagyimir Putyin orosz államfőt, hogy folytasson közvetlen és komoly tárgyalásokat az ukrán elnökkel - közölte a német kancellári hivatal a BBC szerint.

Macron és Scholz ragaszkodott az azonnali tűzszünethez és az orosz csapatok kivonásához a közvetlen tárgyaláson túl, és az orosz államfő a Kreml szerint nyitott is a párbeszéd folytatására Kijevvel, de Putyin érdemben nem reagált a közte és Zelenszkij közötti közvetlen tárgyalások lehetőségére.

Az ukrán elnök korábban azt mondta, hogy nem vágyik a tárgyalásokra, de hozzátette, valószínűleg szükség lenne rájuk a konfliktus lezárásához.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk