Nem tartják meg többé az amerikai-dél-koreai tavaszi közös hadgyakorlatokat

  • narancs.hu
  • 2019. március 3.

Külpol

De a katonai készültséget azért igyekeznek fenntartani.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea úgy döntött, hogy ezentúl nem tartja meg a közös tavaszi hadgyakorlatait, hogy ezzel is elősegítse a Koreai-félsziget atommentesítését szolgáló diplomáciai erőfeszítéseket – írja az MTI az amerikai és dél-koreai védelmi minisztériumra hivatkozva.

Az amerikai védelmi tárca tájékoztatása szerint Patrick Shanahan, a Pentagon ügyvezető minisztere telefonon egyeztetett Dzsong Kjong Du dél-koreai védelmi miniszterrel, és úgy döntöttek, hogy nem tartják meg a Key Resolve és a Foal Eagle nagyszabású közös hadgyakorlatokat, amelyeket eddig éves rendszerességgel, minden tavasszal megrendeztek.

"A döntés türközi a feszültség csökkentése iránti szándékukat, illetve azoknak a diplomáciai erőfeszítéseknek a támogatását, amelyek a Koreai-félsziget végleges, teljes és ellenőrizhető atommentesítését szolgálják" – olvasható a Pentagon közleményében. A védelmi minisztérium tájékoztatójából azonban kiderül az is, hogy a hadgyakorlatok helyett a szövetségesek újfajta parancsnoki gyakorlatokkal és módosított harctéri kiképzési programok révén fogják fenntartani a katonai készültséget.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.