Ukrán gyerekek deportálásában vett részt a belarusz Vöröskereszt

  • narancs.hu
  • 2023. július 20.

Külpol

A szervezet vezetője az állami tévében nyilatkozott erről. 

Nemzetközi felháborodást váltott ki, miután a belarusz Vöröskerest vezetője az állami televíziónak azt nyilatkozta, hogy a szervezet aktívan részt vesz ukrán gyerekeket Fehéroroszországba történő átszállításában – írja a Guardian

Az említett riportban Dzmitrij Shautsou, a fehérorosz Vöröskereszt vezetője az oroszok által megszállt ukrajnai Luhanszk régióban található Liszicsanszk városába látogatott. Azt állította, hogy a szervezet aktívan részt vett abban, hogy ukrán gyerekeket szállítsanak Fehéroroszországba „egészségügyi” okokból. 

„A Belarusz Vöröskereszt aktívan részt vett – és vesz, és fog is venni – ebben”

– mondta Shautsou.

Dmytro Kuleba ukrán külügyminiszter sürgette a nemzetközi büntetőbíróságot, hogy „adjon ki elfogatóparancsot” Shautsou ellen, mondván, hogy „nyilvánosan beismerte a gyermekek Ukrajna megszállt területeiről való jogellenes kitoloncolásának bűncselekményét”.

A Vöröskereszt és Vörös Félhold Társaságok Nemzetközi Szövetsége, amely 191 nemzeti szervezetet tömörít, közölte, hogy kapcsolatba lépett a fehérorosz Vöröskereszttel, hogy kifejezze „súlyos aggodalmát”, és azt tanácsolta, hogy hagyjanak fel minden ilyen tevékenységgel. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.