Kanapét, hűtőt, háztartási eszközöket rakott valaki Mecsekalja környékén a sínekre, ezért a Pécs és Budapest között közlekedő vonat hosszú ideig nem tudott elindulni csütörtökön – írta a Telex.
A hírportál egy olvasója, akinek 11:14-kor startolt volna a vonata, három perccel később hallhatta a hangszóróból a tájékoztatást, miért halasztódik bizonytalan ideig az indulás, és hogy a rendőrség és a katasztrófavédelem már úton van a helyszínre, hogy megoldja a problémát.
A MÁV így írt az esetről: „Pécs és Mecsekalja-Cserkút között átmenetileg nem közlekedhetnek a vonatok egy a pályára került nagyméretű tárgy miatt. Az érintett járatok várhatóan délig várakozni kényszerülnek”.
A történtek miatt pótlóbuszok jártak Mecsekalja-Cserkúttól Pécs felé, a közlekedés dél körül állt helyre. Az olvasó vonata 57 perc késéssel indult el.