Nyáriasan meleg idő lesz a jövő héten

  • MTI
  • 2021. május 9.

Lokál

Nem lesznek hajnali fagyok. 

Nyáriasan meleg idő várható a következő napokban – írta az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a Facebook-oldalán.

Vasárnap virradóra volt az utolsó fagyos éjszaka. A minimumok az átlagosnál jóval alacsonyabbak voltak, 2 méteres magasságban is több helyen előfordult fagy. A leghidegebb Zabarban volt, ott mínusz 2,4 fokig süllyedt a hőmérséklet. A következő napokban viszont jelentős enyhülés valószínű, már nem várhatók hajnali fagyok. Sőt, a jelenleg Spanyolország térségében lévő meleg hamarosan Magyarországra is elér, így a jövő hét első napjaiban országszerte nyáriasan meleg idő várható.

  • Hétfőn általában derült, napos, száraz idő várható. Ugyanakkor sokfelé élénk, a Dunántúl északi és nyugati részein erős, a Kisalföldön időnként viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban 2-13, napközben 24-27 fok lesz.
  • Kedden is általában derült, napos idő várható. Csapadék estig nem lesz, legfeljebb a késő esti, éjszakai óráktól lehet már a nyugati megyékben helyenként zápor, zivatar. Több helyen megerősödik a szél. Hajnalban 5-14, délután 25-30 fok valószínű.
  • Szerdán délig elsősorban az ország délnyugati felén valószínű többfelé eső, zápor, zivatar, a nap második felében a csapadékzóna tovább vonul északkeleti irányba. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A minimumhőmérséklet 7-14 fok között valószínű. A nappali maximumok az ország nyugati, délnyugati felén 17-21, míg északkeleten 22-27 fok között alakulnak.
  • Csütörtökön több helyen valószínű eső, zápor, főként a déli, illetve a keleti megyékben néhol zivatar. A légmozgás élénk, a Kisalföldön erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 7-14, a legmagasabb hőmérséklet 16-22 fok között valószínű.
  • Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett szórványosan előfordul eső, záporeső, illetve zivatar. A szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. A minimumok 4-11, a maximumok 17-24 fok között alakulnak.
  • Szombaton a rövidebb napos időszakok mellett inkább erősen felhős idő lesz a jellemző. Több helyen lehet eső, zápor, néhol zivatar. A leghidegebb órákban 6-11 fok lesz. Napközben 17-25 fokig melegszik a levegő.
  • Vasárnap nagyrészt erősen felhős vagy borult idő valószínű, és több helyen előfordulhat eső, záporeső, helyenként zivatar. A szél megélénkül, időnként megerősödik. A hajnali 8-14 fokról 17-28 fokig emelkedik a hőmérséklet, keleten mérhetik a magasabb maximumokat.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.

Főszerepben az Első sírásó

A november 6-án zárult igazgatói pályázaton Lipics Zsoltot hirdették ki győztesnek Darabont Mikold ellenében, azonban nagyon sok ellentmondás és fordulat jellemezte az elmúlt időszakot. A régi-új igazgató mellett csupán a NER-es lapokban folytatott sikerpropagandája szólt, pályázata egy realista, szakmaiságra építő programmal ütközött meg.

Őrült rendszer, de van benne pénz

  • Szekeres István

Amikor a tavalyi párizsi olimpián a tekvandós Márton Viviana megszerezte a hatodik – igaz, spanyol import – aranyérmünket, Orbán Viktor (noha eredetileg nyolcat várt) SMS-t küldött Schmidt Ádám sportállamtitkárnak: „Maradhat.” A kincstári humor mögül is elővillant a tény, hogy a sportélet is a miniszterelnök kezében van.