Pavilonbontás a budapesti pályaudvarokon

  • narancs.hu
  • 2019. február 15.

Lokál

A MÁV kicsit rendet rakna.

A MÁV célja a kereskedelmi szolgáltatások fejlesztése, elsősorban  a Nyugati és a Keleti pályaudvaron. Ennek része, hogy megkezdik a koncepcióba nem illő pavilonok elbontását - közölte a MÁV az MTI-vel.

A közleménye szerint az első lépés, hogy a Nyugati pályaudvari aluljáró bérleti szerződéseit felmondták, s elkezdték az úgynevezett keresztfolyosó rendbehozatalát.

Második lépésként a Keleti pályaudvaron az állomás látképét romboló vagy nem megfelelő színvonalú szolgáltatásokat nyújtó, tizenkét bérlő bérleti szerződését mondták fel.

A Keletiben továbbra is maradnak azonban olyan üzlethelyiségek, ahol ételt, italt, újságot is tudnak vásárolni vagy pénzt tudnak váltani az utasok. A későbbiekben tervezik a Keletiben egy utascentrum kialakítását, valamint az utasforgalmi  területek felújítását - írta a MÁV.

Figyelmébe ajánljuk

BKV: csak semmi pánik, lesz fizetés!

A cég megbízott vezérigazgatója belső körlevélben igyekszik nyugtatni a cég dolgozóit, hogy mindenki megkapja a fizetését júniusban. A szakszervezetek megkezdték az egyeztetéseket arról, milyen eszközökkel éljenek, ha ellehetetlenül a BKV és többi fővárosi szolgáltató cég működése.