Podcast lesz a Jégvarázsból

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 23.

Mikrofilm

A klímaváltozásra hívja majd fel a figyelmet.

Mind a 2013-as Jégvarázs, mind annak 2019-es folytatása ott van minden idők legnagyobb bevételű animációs filmjei között: előbbi 1,28 milliárd, utóbbi 1,45 milliárd dollárt hozott világszinten, amivel a műfajtól független box office toplistán is előkelő helyen állnak.

Ennek fényében nem az a furcsa, hogy Anna, Elsa és társaik története folytatódik – inkább az, hogy milyen formában: podcastként.

A hírek szerint azonnban nem a már létező filmeket adaptálják hangjátékká, és nem is újranézős podcastet terveznek, mely során az alkotók a mozit kommentálva sztorizgatnak. Ezek helyett új történetet mesélnek majd el, amely a második epizód után játszódik, és azt mutatja be, hogyan érinti a klímaváltozás a filmek helyszínéül szolgáló Arendelle-t. A Frozen: Forces of Nature (Jégvarázs: A természet ereje) című műsorban Annának és Elsának fel kell kutatnia egy titokzatos gépezetet, amely segít nekik helyreállítani a természet rendjét. Hogy a szórakoztatás mellett a podcast tanítson is valamit, felkérték az ABC News vezető meteorológusát, Ginger Zee-t is, aki egyfajta műsorvezetőként tűnik majd fel. Ő volt az Inside Frozen 2 című, a második epizód kulisszatitkai mögé betekintő podcast házigazdája is. A főszereplők eredeti hangjait kölcsönző színészek (Kristen Bell, Idina Menzell, Jonathan Groff vagy épp Josh Gad) azonban a közeljövőben biztos nem tűnnek fel a műsorban, hiszen a színészek jelenleg is zajló sztrájkja értelmében nem promotálhatják a Disney filmjeit.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.