Will Smith pofonja ellenére máris van ötlet a Richard király folytatására

  • narancs.hu
  • 2022. április 19.

Mikrofilm

Serena Williams külön filmet szeretne magának és nővérének is.

Will Smith pofonja minden egyebet elhalványított – értékeltük az idei Oscar-gálát, melynek legnagyobb eseménye az volt, hogy a színész egyszerűen pofánvágta a felesége kopaszságával a színpadon viccelődő Chris Rockot. Azóta bocsánatot kért az esetért, lemondott amerikai filmakadémiai tagságáról, az Akadémia pedig 10 évre eltiltotta őt az Oscar-ceremóniáról. Sokan talán már el is felejtették, melyik filmért is vehette át Smith az Oscar-díját, a botrány ugyanis filmjére, a Richard királyra is árnyékot vetett.

A teniszező Williams-család persze nem túl boldog emiatt: maga Richard Williams, Venus és Serena Williams édesapja – akinek a megformálásáért Will Smith elnyerte a díjat – elítélte az erőszakot, Serena Williams pedig úgy igyekszik védeni a család becsületét, hogy egy interjúban bejelentette: folytatni szeretné a mozit.

A Richard király elsősorban a Williams-nővérek apjára koncentrál, a sztori pedig épp ott fejeződik be, amikor Venus belekezd saját, hamarosan világrengető teniszkarrierjébe. Nővére, Serena egy interjúban úgy nyilatkozott: szeretné, ha a film folytatást kapna, amely ezúttal már rájuk, vagyis a világ valaha volt talán legnagyobb teniszezőnőiről szólna. Épp ezért mindjárt külön mozit kaphatna a testvérpár egy-egy tagja. „Venus a saját irányába ment tovább, és én is így tettem. Mindkettő karrierje két, teljesen különböző történetet alkot” – magyarázta.

A sajátjáról azt mondta, hogy az tele van drámával, így már-már egy telenovellába is beleillene, de egy jó rendező valószínűleg remek filmet készíthetne belőle. A Marvel-rajongó teniszező ötletelése itt nem állt meg: a külön Venus és Serena filmek után egy Bosszúállók-típusú összegzést vizionált, melyben a két teniszező találkozik, és együtt elkezdenek dolgozni a Richard királyon – csak hogy teljessé váljon a meta-önéletrajzi kör.

Mindez persze egyelőre pusztán fikció, a Richard király sikere után azonban benne van a pakliban, hogy összejön a folytatás – kérdés, Will Smith botránya után lesz-e, aki finanszírozza a projektet.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.