Berlinben is kiálltak a CEU-ért

  • narancs.hu
  • 2017. április 12.

Nagytotál

Megüzenték Orbánéknak, hogy elég volt!

Nemcsak a Hősök terén, Berlinben is tüntettek a CEU-ért. Nagyjából 110-en gyűltek össze a magyar nagykövetség épülete előtt, és Budapesttől cirka 900 kilométerre is megüzenték a kormánynak: Elég volt!

false

 

Fotó: Lichtmaler David

false

 

Fotó: Lichtmaler David

false

 

Fotó: Lichtmaler David

false

false

 

Fotó: Lichtmaler David


Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.