Minden megvan – Ottlik 100

  • 2012. május 15.

Snoblesse

Minden, amit tudni akartál Ottlikról – kiállítás a Petőfi Irodalmi Múzeumban.


Ha van is valaki (nincs), akinek nem szívügye az Iskola a határon, olyat talán még ő sem állítana, hogy az Ottlik-emlékév (az író születésének 100. évfordulója) ne lenne kellőképpen becsben tartva. Az ország számos pontján kisebb és nagyobb közösségek olvasták és olvassák fel maratoni szeánszokon a nagyregényt, egymást érik az Ottlik-szemináriumok, az Ottlik-túrák, az Ottlik-előadások és az Ottlik-megnyitók, és egész biztosan akadnak fiatal Ottlik-fanok, akik az Esterházy-módszerrel élve már bőszen másolják is egy szép nagy papírlapra a regény szövegét. És az Ottlik-helyzet egyre csak fokozódik, most például a Petőfi Irodalmi Múzeumban nyílt kiállítás különleges relikviákból, tárgyi dokumentumokból, festményekből, fotókból, grafikákból és a kortársak emlékezéseiből. A Narancs Ottlik-videójáért viszont ki sem kell mozdulni, elég egy kattintás ide.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.