Healing Through the Words címmel új verseskötetet jelentet meg a pandzsábi szikh családban született, Kanadában nevelkedett Rupi Kaur – írja a Könyves Magazin.
Az Instagramon fellépett költőgeneráció legismertebb tagja interjút adott az Entertainment Weeklynek a könyvről, amely interaktív kötet lesz. Az olvasó gyakorlatokat talál benne, amelyek írásra ösztönzik, végső soron a saját írásain keresztül jut el az önismeret és a gyógyulás felé.
Rupi Kaur úgy tapasztalta, hogy neki sem megy könnyen az írás, le kell győznie alkotói válságát. Erre különböző módszereket ötlött ki, ezeket is bemutatja. A könyv megszületésében közrejátszott, hogy a járvány idején az online térben kényszerült megtartani kreatív írásról szóló foglalkozásait, és közben látta, milyen sokan tekintenek az írásra öngyógyító gyakorlatként.
A költőről és az instaköltészet jelenségéről korábban a Narancs is írt.
Rupi Kaur írást és retorikát tanult a University of Waterloo-n. Hiába küldte el az irodalmi lapoknak a verseit, nem jelentek meg, ezért inkább magánkiadásban jelentette meg a Tej és méz című könyvét 2014-ben – és nem keltett vele nagy feltűnést.
Egy év múlva azonban a vizuális retorika kurzusra a menstruációról készített fotósorozatot a költő testvére, és az egyik fotót – amelyen Kaur látható, véres pizsamanadrágban – az Instagram levette. Ő visszatette, de megint levették. Rupi Kaur ezt az eljárást sértőnek találta, arra hivatkozva, hogy bezzeg a bikinis képek, a női test tárgyiasító, szexista ábrázolása nem sértő az Instagramnak, csak a vér látványa, ami pedig csak azzal szembesít, hogy a női testben való létezés velejárója a menstruáció. Kiállásából újsághír lett, híradóban szerepelt – az Instagram elnézést kért, neki pedig közben rengeteg követője lett. Publikálta a verseit, és a világ legnépszerűbb költője lett, akinek felolvasásaira pillanatok alatt elfogytak a jegyek.
Arról, hogy a versek milyenek, ebben a cikkben írtunk.