Az államtitkár szerint azért kell sportlétesítményeket építeni, mert attól lesz jobb az oktatás és az egészségügy

  • narancs.hu
  • 2017. december 30.

Sport

Tökéletes érvelés.

„A sport befektetése több mint háromszorosan megtérül az egészségügyben is, és kihat az oktatásra, kihat a gazdaság élénkítésére. A sportlétesítmény-fejlesztésekre nagyon nagy szükségünk volt eddig is, ezt követően is, úgyhogy folytatjuk a munkát, hiszen mennek a tornatermek, a tanuszodák, a sportlétesítmények fejlődnek” – mondta Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős államtitkára a Hír Tv tudósítása szerint.

false

 

Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Amúgy nem újdonság a sportlétesítmény-építések stadionépítések a fentihez hasonló mentegetése: 2013-ban például Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője azt találta mondani, hogy „a stadion is az egészségügy része”.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.