Kabalafigurát kaptak a tanuszodák

  • Narancs.hu/MTI
  • 2019. szeptember 9.

Sport

Halacska.

Átadták a Révész László Tanuszodát hétfőn Balassagyarmaton, a létesítmény 408 millió forintból épült, a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében. A 444.hu-nak tűnt fel, hogy a tanuszodák külön kabalaállatkákat kaptak.

Szabó Tünde, az Emmi sportért felelős államtitkára az átadón hangsúlyozta: sok esetben lettek példaképek kisebb településekről induló sportolók, többek között Rózsa Norbert olimpiai bajnok, az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás, vagy a világbajnok Milák Kristóf, akik Dombóvárról, Bonyhádról, Tárnokról érkeztek.

Az államtitkár úgy fogalmazott, hogy egy uszoda több mint sportcentrum: az egészség helyszíne, de egyben közösségi tér is, ahol mindazok találkozhatnak, akiknek fontos az egészséges életmód.
Szólt arról, hogy négy éve indult útjára a Minden gyerek tanuljon meg úszni! program, és a cél egyre reálisabbá válik, mert újabb és újabb településeken épülnek uszodák.

Szabó Tünde alapsportágnak nevezte az úszást, ami a minőségi testedzés mellett fegyelemre tanít, javítja a testtartást és a keringést. Kitért arra is, hogy az ókori görögöknél az úszás a műveltség fokmérője volt. A gyermekeknél az írás mellett kötelező volt az úszástanulás és közfeladatot sem láthatott el az, aki nem tudott úszni – mondta.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár bemutatja a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Programban épült tanuszodák kabalafiguráit.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár bemutatja a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Programban épült tanuszodák kabalafiguráit.

Fotó: Komka Péter/MTI

Szabó Tünde bemutatta a programban épült tanuszodák kabalafiguráit, a „halacskák” névre hallgató rózsaszín és kék plüssállatkákat. A kabalák valamennyi létesítményben kaphatók lesznek majd, elsőként a hétfői ünnepségen részt vevő gyerekeket ajándékozták meg velük. A minisztérium felhívására több mint 250 rajz és festmény érkezett diákoktól és óvodásoktól, a nyertes kabalát Herczegh Nóra tervezte.

Medvácz Lajos (Fidesz-KDNP), Balassagyarmat polgármestere azt mondta, a város lakóinak nagyon régi vágya volt, hogy korszerű, minden igényt kielégítő uszodája legyen Balassagyarmatnak. Közölte: a 8 és 16 óra közötti idő a gyerekeké lesz, előtte és utána a város polgárai is használhatják a tanuszodát.

A létesítményben hatszor tíz méteres, 80 centiméter vízmélységű kismedence, és 16-szor 25 méteres, hatsávos, 1,9 méter mély nagymedence épült.

A névadó, Révész László a Magyar Triatlon Szövetség alapító tagja, a Nógrád Megyei Triatlon Szövetség elnöke volt. Ő hívta életre Balassagyarmaton a Palóc Triatlont, és indította el a Mozdulj, Gyarmat! elnevezésű városi tömegsport rendezvényt. Révész László Béren született 1950-ben, és autóbalesetben halt meg 2003-ban.

MTI

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.