Vajon melyik városban szavaztak le egy újabb stadionépítést?

  • narancs.hu
  • 2019. augusztus 28.

Sport

Segítünk: nem Magyarországon van.

Az Osztrák Labdarúgó Szövetség egy új nemzeti stadion építését tervezné a fővárosban, mire Bécs sportért felelős tanácsosa, Peter Hacker jelezte nekik, hogy ellenzik a tervet. "A stadion építésének eredményeit csak a TV-ben láthatnánk. A pénzt inkább a tömegsportba és a gyerekeinkbe fektetjük" - idézi a 444 az orf-ot.

Bécsben egyébként van egy nemzeti stadion, amit 1931-ben építettek, 50 ezer férőhelyes és már ötször felújították, legutóbb 2008-ban, az Európa-bajnokság alkalmából. Akkor 40 millió eurót költöttek a modernizációra.

Az osztrákok labdarúgó szövetsége azonban szeretne egy új stadiont, aminek már megvan a becsült költségvetése is: 3-400 millió euró.

Mivel Bécs elutasította az új stadion tervét, most új helyszínt keres a szövetség, ötletként felmerült a magyar határhoz közeli Parndorf, illetve Alsó-Ausztria valamely települése is.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.