tévésmaci - A sas elindult

  • .
  • 2010. október 14.

Trafik

Amikor Sztupa és Troché soros esetének értő elemzéséhez fogunk, vissza kell kanyarodnunk egy tavaly májusban részletezett, majd váratlanul ejtett ügyhöz, amelyben Kese két KRAZ 255B típusú katonai tehergépkocsi és egy MAN daru felhasználásával gyakorlatilag ellopta a szoborparkból Lenint. S nem elég, hogy ellopta, de hajnali négykor - az épp egyik törzskávéházából valami zenés kávéházba taxizó helyi bohém, Kornélka szeme láttára - visszahelyezte eredeti helyére, az egyes kapu elé, egy ideiglenes, mégis elég masszívnak ható talapzatra.
Reggel, amikor meglátták a csepeliek, hogy újra ott áll, és mutat a gyár felé az öreg, lett nagy öröm. Mintha ifjúságuk egy nagyon fontos darabját kapták volna vissza, csókok csattantak, s valaki felkiáltott, hogy most van igazán szükség a zsíros kenyérre (a kerületi mitológia szerint nagyobb kataklizmák idején, áremelés, ilyenek, reggelre mindig megjelent egy hatalmas, kétkilós kenyérből hosszában kikanyarított zsíros deszka Iljics előrelendülő kezén, mintha éppen harapni készülne). Mindeközben az alig százötven méterre fekvő rendőrőrsre is eljutott a hír, mire ott méltóztattak becsinálni, és élőláncot vizionáltak a lakosság részéről, nagy kocsedót pedig a felsőbbség felől. Athina néni (Popota) pedig Csepel egyetlen még működő telefonfülkéjéből értesítette az RTL Klubot és a tv2-t, hogy küldjék azonnal a Fókuszt és Pimasz urat. A tévések persze nem értették, mit hord össze, mert a nyolcvantól távolodó nyugdíjas nyelvtanárnő nem beszélt a világ egyetlen nyelvén sem. Nos, nekünk menni kell tévézni, de nyilván kapargatjuk még ezt a kázust.

Pénteken (15-én) 21.35-kor az m1-en A mennyország színe című 1999-es iráni film egy vak kisfiú magárahagyatottságáról mesél - azt sajnos nem állíthatjuk, hogy messzire elkerülve a könnyfacsarászat szirénhangjait. A film+-on egy órával később induló Fincher-film, A Zodiákus pedig egy sorozatgyilkos utáni - a tébolyig fajuló - hajsza szép és nemes története, újságírókkal a főszerepben. Én alapvetően gyengócának tartom ezt az Inci-Finchert, A hetediket például egy olcsó blöffnek, de padszomszédaim közül többen is erősködtek, hogy ezt most nézzem meg. Nem tom, lehet, hogy engedek...

Szombaton korán kell kelnie azoknak, akiknek tegnap bejött az iráni trip, ugyanis a Cinemax konkrétan 8.20-kor adja A kör című 2000-es filmet, ami viszont a nők helyben sanyarú sorsát tárgyazza. Most képzeljenek el engem, megnézem pénteken, milyen színű a mennyország, s amikor vége van, valamivel tizenegy után még lezúzok kicsinyt a Funky Discóba, mit csinálok én másnap fél kilenckor? Jó, ha 0.15-kor felkelek Bob Fosse Lennyjére, amit dettó a Cinemax ad.

Vasárnap vuxia! A tv2 éjfél előtt adja a Tigris és sárkányt, melyben kedvenceink helyből felugranak a háztetőre és rohangálnak a fák koronáján, ki nem hagynám sose. Csakhogy itt van ez a rohadt médiaegyensúly, ami nekem szent, ezért már este nyolckor rajta voltam az RTL Klubon, és sasoltam a Charlie és a csokigyár majd' minden kockáját.

Hétfőn társaságunk autóbuszokat indít a csepeli Lenin-szobor megtekintésére, találkozó 11-kor, a Hősök terénél, a Műcsarnok mögötti parkolóban.

Kedden szuperkedd! Este kilenckor megversenyeztetjük A texasi láncfűrészes gyilkost (film+) A vágy villamosával (Filmmúzeum), Texast Louisianával. S ha már New Orleans, énekeljék csak velem, hogy My flag boy and your flag boy / Were sitting by the fire / My flag boy told your flag boy / "I'm gonna set your flag on fire", vagy esetleg azt jobban szeretik, hogy Down in the Treme / Just me and my baby / We're all going crazy / Buckjumping and having fun...? Rendben, nekem az is nagyon megy. De ez csak a kezdet, mert 22.25-kor jön a műelviszek kedvence, a Veszett a világ (Sailor és Lula) a ViaSat+-on. És az est méltó megkoronázása lesz A mocskos zsaru eredeti példánya 1992-ből, fél egykor ugyancsak a film+-n.

Ezek után nem is nagyon érdemes szót vesztegetni a hátralévő két napra, ha valaki kérdezi, hogyhogy nem tévéznek, mondják azt, hogy megtiltottam.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.