Névváltozás A Google átnevezte online térképszolgáltatásában, a Google Mapsben Tripoli főterét Mártírok tere névre. A szimbolikus lépés a cég és az internetezők szimpátiáját fejezi ki a Kadhafi diktatúrája ellen fellázadó néppel.
Helikopter A marylandi egyetem kutatócsoportjának sikerültmegdöntenieaz emberhajtású helikopterek repülési rekordját: a Gamera nevű szerkezet 12 másodpercet töltött a levegőben úgy, hogy egyetlen ember hajtotta pedálokkal, mint egy biciklit.
Északkeleti átjáró Már tartályhajóval is járható az egyik legészakibb tengeri út, az Atlanti-óceántól a Csendes-óceánig Oroszország szibériai partvidéke mentén vezető hajózási útvonal. Az Európai Ûrügynökség (ESA) műholdfelvételei szerint idén nyáron egyszerre van nyitva, azaz hó- és jégmentes a két legészakibb tengeri útvonal, a kanadai északnyugati átjáró és az orosz északi útvonal. Oroszország főmeteorológusának előrejelzése szerint, ha a jégolvadás üteme továbbra is ilyen marad, akkor 2050 nyári hónapjaiban teljesen jégmentessé válhat a Jeges-tenger.
Hackerháború A magukat A-Teamnek nevező hackerek hosszú listát állítottak össze egy másik hackercsoport tagjainak személyes adataiból, majd közszemlére is tették az interneten. A listán egymás után sorakoznak a szereplők nevei, álnevei, lakcímük, telefonszámuk, sőt az is, hogy milyenek a családi viszonyaik, kik a barátaik vagy barátnőik. Az A-Team azadatokközzétételével azt igyekszik elérni, hogy a Lulz Security néven elhíresült csoport tagjai végre leszálljanak a magas lóról. Az elmúlt időszakban a Sony vagy az amerikai kormányzati és médiaoldalak ellen végrehajtott, egyre szervezettebb és pimaszabb hackertámadások azt a látszatot kelthetnék, hogy a háttérben létezik valamiféle összefogás a különböző csoportok között. A valóságban azonban nagy adok-kapok harc dúl a rivális csoportok és a magányos farkasok között egyaránt, gyakran politikai vagy ideológiai alapon. A LulzSecet hivalkodó stílusa és provokatív módon végrehajtott támadásai tették a többi hackercsoportot irritáló célponttá.
Polgárháború A különösen meleg években kétszer annyi polgárháború robban ki a trópusi régiókban, mint a hűvösebb időszakokban. Amerikai kutatók az 1950 és 2004 történt konfliktusok számát hasonlították össze az El Ni–o meleg klímajelenség és a La Ni–a hűvös jelenség megjelenésével. Az eredmények szerint bizonyos régiókban az El Ni–o idején lényegesen több konfliktus robban ki, mint a La Ni–a éveiben. A kutatás alapján megállapítható, hogy a globális klímaciklusok hatással vannak egész országok politikai és társadalmi változásaira.
Sugárveszély Több mint száz rizsfajtát tesztelnek japán tudósok annak érdekében, hogy ellenállóvá tegyék a radioaktív céziummal szemben a szigetország legfontosabb terményét. A betakarítási szezon közeledtével óriási kiterjedésű rizsmezők terményeit kénytelenek megsemmisíteni az ázsiai ország északkeleti részén, miután sugárszennyezetté váltak a fukusimai atomerőmű márciusi katasztrófája nyomán.Több ezer hektárnyi rizsföld az erőmű körüli 18 kilométeres biztonsági zónán belül van, itt még a terményhez sem tudnak hozzányúlni a gazdák, mivel a radioaktivitás magas szintje miatt nem térhetnek vissza földjeikre. Korábban sugárszennyezést találtak a vízkészletben Északkelet-Japánban egészen Tokióig, illetve a zöldségekben és a part menti vizekben kifogott halból és tengeri állatokból készült ételekben is.
Wikileaks-belháború A végletekig elmérgesedett a vita a WikiLeaks korábbi szóvivője és a titkos kormányzati anyagok publikálásával foglalkozó honlap alapítója között. A WikiLeaks korábbi szóvivője, Daniel Domscheit-Berg saját állítása szerint több mint 3500, eddig még nyilvánosságra nem hozott dokumentumot semmisített meg - adta hírül a hvg.hu a Spiegel nyomán. A dokumentumokat 2010 késő nyaráig tárolták az egyik WikiLeaks-szerveren, ennek egy részét Domscheit-Berg magával vitte a távozásakor. A Spiegel értesülése szerint a dokumentumok között volt többek között az USA kormányának "no-fly" listája, amin terrorizmussal gyanúsítottak neve szerepel, valamint húsz szélsőjobboldali szervezetről származó belső információk is. Julian Assange az év eleje óta hiába követelte vissza az adatokat, és a WL Centralon publikált állásfoglalásában azzal vádolja Domscheit-Berget, hogy szoros kapcsolatban áll a titkosrendőrségekkel és a rendőrséggel. Domscheit-Berg jelenleg egy alternatív kiszivárogtató oldalon dolgozik, az OpenLeaksen, amelyet azonban több fronton iskritizálnak, olyannyira, hogy aChaos Computer Club (CCC)ki is zárta soraiból az egykori WikiLeaks-szóvivőt. A WikiLeaks jelenleg nem publikál új anyagokat, és nem is fogad dokumentumokat, tehát a belháború gyakorlatilag megbénította a kiszivárogtatókat.