The Tomorrow People

Tévétorrent

Volt a hetvenes években Nagy-Britanniában a honi köztévés remekhez, az Űrgammákhoz hasonló tini-sci-fi, melyet azonos címen a kilencvenes években egyszer már remake-eltek. Most az amerikaiak valami rejtélyes oknál fogva úgy érezték, hogy eljött az ideje még egy újrázásnak.

A sorozatot leginkább egyfajta tini X-Menként lehetne leírni, mely majd' megfeszül, hogy cool legyen. Gyakorlatilag itt is egy genetikai mutáció folytán telepátiára és teleportálásra képes embercsoportról van szó, akiket a kormány hasonszőrű társaik segítségével üldöz, mivel veszélyesnek tartja őket a társadalomra. A kamasz Stephen rejtélyes apja miatt keveredik ebbe a titkos háborúba. A felütés kétségbeesett tempóban próbál minél több információt, minél rövidebb idő alatt a nézők szájába rágni, a hevenyészve felépített világ viszont képtelen beszippantani a nézőt és megadni az alaphangot. A szokott szuperhősfilm-narratíva túl vázlatosan bomlik ki (különleges képességek fokozatos manifesztálódása, az ezekkel járó felelősség felismerése, a társak bemutatása), ráadásul a készítők rengeteg elkoptatott klisét is bevetnek (rejtélyes módon eltűnt apa, gonosz tudós, aki azt hiszi, övé az erkölcsi felsőbbrendűség, földalatti lázadók szervezete), ami csak még nagyobb káoszt szül az amúgy is zavaros cselekményben. A nagy sietségben pedig következetlenül váltják egymást az ellentétben álló motivációk, ami miatt egy-egy szereplő viselkedése érthetetlen módon változik.

A széria már az elején megreked valahol tinisorozat és szuperhős-sorozat között, de egyikben sem tud kiteljesedni.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.