Balog Zoltán talán már nem is tudna ennél cinikusabb lenni

  • narancs.hu
  • 2017. július 11.

Villámnarancs

Nincs CT egy kórházban? Miért nem beszélünk inkább a béremelésről?

Elképesztő érveléssel védte meg ma az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Balog Zoltán emberminiszter a kormány egészségügyi politikáját, számolt be róla a 24.hu. Arra a múlt heti hírre reagálva, miszerint az Országos Kardiológiai Intézetből egy gyereket nyitott mellkassal kellett átszállítani egy másik kórházba, mert az intézetben nem volt CT, Balog azt bírta mondani, hogy „lehet, hogy nyitott mellkassal át kell szállítani a beteget egy másik kórházba, hogy CT-vizsgálatot kapjon, de eddig a másik kórházban sem volt CT”.

Ezek után pedig az volt a miniszter legnagyobb szíve fájdalma, hogy a magyar egészségügyet folyamatosan álhírekkel támadják, holott beszélhetnénk a béremelésről, vagy az épülő új kórházról is.

Hogy miért nem erről beszélünk, és miért az óriási várólistákról, a hálapénzről, a kórházi fertőzésekről, az orvoshiányról, vagy arról, hogy a mentősök inkább a McDonald’s-ba mennek dolgozni, magunk sem értjük.

Mindenesetre a hírre reagált Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár is, aki az RTL Híradójának kérdésére elmondta, intézkednek a Kardiológiai Intézet CT-készülékének beszerzéséről, jövőre biztosan meg is kapja azt az intézmény.

Mindenki megnyugodhat, nincs itt semmi látnivaló, beszélhetünk végre a béremelésről.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Megint vinnének egy múzeumot

Három évvel ezelőtt a Múzeumok Nemzetközi Tanácsa, az ICOM hosszas viták után olyan új múzeumi definíciót alkotott, amelyről úgy vélték, hogy minden tekintetben megfelel a kor követelményeinek. Szerintük a társadalom szolgálatában álló, nem profitorientált, állandó intézmények nevezhetők múzeumnak, amelyek egyebek közt nyitottak és befogadók, etikusak és szakszerűek…

A vezér gyermekkora

Eddig csak a kerek évfordulókon – először 1999-ben, a rejtélyes okból jócskán túlértékelt első Orbán-kormány idején – emlékeztek meg szerényen arról, hogy Orbán Viktor egy nem egész hét (7) perces beszéddel 1989-ben kizavarta a szovjet hadsereget Magyarországról.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."