Visszhang: tévésorozat

Szülők a focipályán

  • SzSz
  • 2025. június 4.

Visszhang

Mind ismerjük az anekdotákat, vicceket és horrorba illő történeteket arról, hogy milyen borzalmas dolgok történhetnek az oldalvonal mellett gyerekfocicsapatok összecsapásakor.

Itt gyülekeznek ugyanis a túlvezérelt, mindenre képes szülők, akik bekiabálással biztatják a csemetéjüket, miközben nyomasztják az edzőt és anyázzák a bírót; meccsek előtt és után pedig egymást furkálják.

A Szülők a focipályán biztosra megy, már első jelenetében úgy szaladnak a pályára az anyák és apák, mintha egy alsóbb osztályú angol bajnokságban járnánk, ahol mindennapos a huligánok össze­csapása. Pedig Hollandiában vagyunk, a tulipán, a facipő és Arjen Robben hazájában. Utóbbi a főszereplő csapatnál egyenesen tananyag: amikor az edző megunja az állandó zrikálást, és átadja a stafétabotot az egyik szülőnek, az igyekszik az edzésen megtanítani a kicsiknek, hogyan kell úgy sérülést tettetni, ahogy a Bayern München egykori szélsője tette. Máskor viszont nincs is szükség tettetésre, az egyik anyuka tojáslepénye ugyanis az egész csapatot leteríti; de hogyha önkénteseket keresnek partjelzőnek, hirtelen minden apuka sántítani kezd és bokaficamtól szenved.

A hat félórás epizódban a hasonló, alacsony lángon égő, túl kézenfekvő poénok mellett természetesen akad mondanivaló a család fontosságáról (legyen az bár vér vagy klubcímer szerinti család), a közösség erejéről és arról is, hogy valójában a részvétel számít, nem a győzelem. Valóban.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.