A szerk.

Méltóságos uram áldásával

A szerk.

Az egy szent ember, tudniillik, a Kövér dr., az nem lop, az nem lett milliárdos, annak nincsenek vállalkozásai, ugyan dehogy, az csak a családjának él – jól tudjuk ezt mindnyájan itt a röghazában. S hogy ez mennyire így van, annak hiteléül pont a forrás személye szolgál, hisz az maga Kövér dr. – ő csak tudja.

De hogy ne legyen semmi félreértés, félremagyarázás, szövegkörnyezeten tett erőszak, brutális kiragadás, lássuk csak, mit mondott a Megvesztegethetetlen Férfi Felsőtárkányban, az LMP-s Ökopolisz Akadémia 2015-ös nyári zsúrján (oppardon: Schiffer Andrással „vitázva”). „Engem nem érdekel a Fidesz. Tehát engem már végképp nem érdekel a Fidesz. Engem a saját gyermekeimnek a sorsa érdekel. Akár elhiszi ezt valaki, akár nem. Akár elhiszi ezt András, akár nem, vagy bárki más. Én nem lettem milliárdos, nekem nincsenek vállalkozásaim. Nekem van három szép felnőtt gyerekem, boldog vagyok a családomban. Én azt szeretném, hogy ők is boldogok lehetnének, és urambocsá’ még megélném az unokáim felnövekedését.” Azt épp nem tette hozzá, hogy tisztelt népbíróság, de nyilván nem is a mosakodás volt az elsődleges célja, ő csupán jó fejnek akart látszani kis zöld barátai előtt.

Kövér dr. e szövegének szemenszedett képmutatása, sunyi hamissága nem ma lepleződött le. Tudott volt már akkor is, vagy aki éppenséggel nem tudott róla, postafordultával megtudhatta az Átlátszó e kijelentés kapcsán született, s bizonyos Kövér Szilárd viselt üzleti dolgait tárgyazó cikkéből.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.