A DK nem szavazza meg Vitézy Dávidot főpolgármester-helyettesnek

  • narancs.hu
  • 2024. november 26.

Belpol

Számukra elfogadhatatlan a NER-hez ezer szálon kötődő képviselő. 

„Karácsony Gergely két főpolgármester-helyettest javasolt megválasztásra a Fővárosi Közgyűlésnek. A DK képviselői támogatják a minden szempontból alkalmas, tapasztalt és tisztességes Kiss Ambrus megválasztását. Viszont a másik jelölt, Vitézy Dávid számunkra nem támogatható.

Az Orbán-kormány volt államtitkárának és a Fidesz főpolgármester-jelöltjének városvezetésbe való megválasztása sok százezer budapesti ellenzéki szavazó elárulását jelentené. A fővárosi önkormányzati választáson a szavazók 70%- a Fidesz ellen szavazott. Ezek után a Fidesz jelöltjének városvezetésbe való beemelése ennek az egyedülálló ellenzéki (több mint) kétharmadnak az arcul csapása lenne.

Értjük Karácsony Gergely szándékát, hogy szeretné ha végre lennének helyettesei a városvezetésben. De számunkra a NER-hez ezer szállal kötődő, onnan érkező, annak a támogatását főpolgármester-jelöltként is élvező Vitézy teljesen elfogadhatatlan.

Ezt számos alkalommal elmondtuk az elmúlt hónapokban és tartjuk a szavunkat. A DK az orbáni rendszerrel a legcsekélyebb megalkuvásra sem hajlandó. Tesszük a dolgunkat, minden fronton küzdünk a NER-rel szemben és képviseljük azon szavazók százezreit, akik számára nincs alku Orbán rendszerével” – írja közleményében a DK. 

A napokban derült ki, hogy Karácsony Gergely főpolgármester Kiss Ambrus mellett az idei önkormányzati választáson ellene induló, és őt majdnem megverő LMP- és Fidesz-támogatott Vitézy Dávidot jelöli másik helyettesének, akivel kapcsolatban nemrégiben felmerült, hogy volt koordináció közte, Ungár Péter, valamint Rogán Antal között. 

Vitézy egyébként azt mondta, kevés az esélye annak, hogy elfogadja Karácsony ajánlatát. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.