ATV: Eladják az SZFE épületeit

  • narancs.hu
  • 2021. január 10.

Belpol

És megszűnik az Ódry Színpad.

Eladják a Színház- és Filmművészeti Egyetem épületeit – tudta meg az ATV híradója. Ez azt jelenti, hogy az Ódry Színpad megszűnik, helyette az Uránia Filmszínház lesz az intézmény új játszóhelye, a kollégisták pedig már nem a Vas utcai épületben fognak lakni.

Az ATV megkereste ezzel kapcsolatban az egyetem új vezetését, amely lényegében csak annyit közölt, hogy sok újdonság várható február elsejétől, de annyit biztosan állíthatnak, hogy a hallgatók nem fognak rosszabb körülmények közé kerülni, "sőt".

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.