Budapest továbbra is nagyon komolyan készül arra, hogy olimpiát rendezzen

  • Narancs.hu/MTI
  • 2017. november 20.

Belpol

A MOB elnökénél senki nem örül jobban annak, hogy a miniszterelnök és a kormány a sportot stratégiai ágazatként kezeli.

Az elnöki posztot bő fél éve betöltő sportvezető, az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok párbajtőrvívó Kulcsár Krisztián az MTI-nek többek között arról is beszélt, milyen felkészüléssel lehet eljutni egy újabb olimpiai pályázatig, illetve hogy a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a szponzori bevételeit szeretné megduplázni.
„Vannak stratégiai célok, amelyeket el akarunk érni. Nem tudom nem ide sorolni a magyar sport iránti általános felelősségvállalásunkat, azt, hogy elérjük: azok a pénzek, amelyek az élő sportba mennek, jól hasznosuljanak” – mondta.
Hangsúlyozta: nála senki nem örül jobban annak, hogy a miniszterelnök és a kormány a sportot stratégiai ágazatként kezeli, mert „a sport fontos az országnak, a lelkünknek, a testünknek, az önérzetünknek”, de fájna neki, ha azt látná, hogy a pénzek – „nem rosszindulat, visszaélés vagy rosszhiszeműség miatt, de” – nem úgy hasznosulnának, ahogy kellene.

„Ahhoz, hogy a MOB megfelelően tudja menedzselni, támogatni a sportot, saját forrásokra van szüksége. Nem öncélúan a MOB-ot kell gazdaggá tenni, hanem forrásokat kell találnunk szakmai programjaink menedzselésére” – fogalmazott, hozzátéve: olyan szponzorcsomagot akarnak a támogatóknak adni, amely az eddigieknél több tartalmat nyújt nekik.

A MOB-elnök az olimpiával kapcsolatban többek között azt hangsúlyozta, a felkészülés része, hogy nemzetközi szinten ezután is mutassuk: Budapest továbbra is nagyon komolyan készül arra, hogy olimpiát rendezzen. „Az ügy most kapott egy nagy gellert, de azért egy nyerhető csata, ami az itthoni részét illeti” – fogalmazott, megemlítve, hogy a 2023-as atlétikai vb-pályázat, vagy a tavalyi vizes- és cselgáncs-vb megszervezése jó irány.

A tervezett olimpia tényleges költségeiről és hasznairól annak idején részletes elemzést közöltünk nyomtatott kiadványunkban.

A hazai pálya hátránya

Rohanjon aláírni, ha nem akarja, hogy még az unokája is adósrabszolga legyen. Ezen a héten – s csupán erre az alkalomra, egyetlen írás erejéig – változtatunk állandó publikációs gyakorlatunkon, s már a megjelenés hetében közzétesszük aktuális nyomtatott kiadásunk egyik legfontosabb cikkét. Tesszük ezt azért, mert meggyőződésünk szerint a 24.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.