Kiállás Gulyás Mártonért – Vörös festékbombával dobták meg a Fidesz-irodát

  • narancs.hu
  • 2017. április 15.

Belpol

Egyszemélyes akció volt, a nyomokat már eltüntették.

A baloldali összefogás 2014-es egri képviselőjelöltje annyira felhúzta magát azon, ahogyan meghurcolták Gulyás Mártont és Varga Gergőt, hogy nekirontott a helyi Fidesz irodájának. A pénteki akciót – amelyről az Egri Ügyek hírportál írt először – Szalóczi Géza saját Facebook-oldalán előre bejelentette. Ezt írta még csütörtökön: „Részemről holnap délután 15:00 órakor elmegyek a helyi Fidesz irodához a Kővágó térre, és egy festékkel töltött nájlonbombát hajintok az ajtójára. Kinek van kedve 500 közmunka-órát dolgozni velem?”. Az országgyűlési választásokon alulmaradt Szalóczi végül pénteken megtorpedózta a Fidesz egri irodáját, majd a közélettől az utóbbi időszakban távol maradó expolitikus közölte: „Ez egy kiállás Gulyás Mártonért és Varga Gergelyért, akiket elrettentési céllal vegzáltak a politikai véleményük kinyilvánítása miatt – és persze magamért is: az, hogy csendben vagyok, nem jelenti azt, hogy félek."

Az egri Fidesz egyik önkormányzati képviselője már a helyszínen várta a festékdobálót. A párt az akció után kiadott pár soros kommentárjában azt írta Szalóczi akciójáról: „Invitáltuk egy kávéra, de ő beszélni nem akart, inkább a saját kamerájának nyilatkozott, majd eldobta a tojást. Biztos látta a TV-ben, hogy aki menő ellenzéki akar lenni, az megdobál egy védekezésre képtelen épületet."

A helyi Fidesz Facebook-oldalán fotókat is közöltek arról, hogyan mosták tisztára az épületet, az alábbit is ott találtuk.

false

 

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.