Gréczy Zsolt lemond parlamenti mandátumáról

  • narancs.hu
  • 2019. december 20.

Belpol

Nem akarja, hogy a DK-t terhelje a körülötte kialakult botrány.

Lemond parlamenti mandátumáról Gréczy Zsolt DK-s képviselő - jelentette be az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.

Gréczy azt mondta, 2019. december 31-i hatállyal mond le, és erről már tájékoztatta a pártelnök Gyurcsány Ferencet is.

Gréczyről a napokban a kormánypárti sajtóban vádolta meg azzal egy nő, hogy zaklatta, intim fotókat küldözgetett neki. A politikus korábban azt állította, hogy bár a fotókat valóban ő készítette, a zaklatási vád hazugság, szerinte csak megszerezték a róla készült képeket, és ezeket felhasználva vádolták meg igaztalanul. Hozzátette akkor azt is, hogy ma már nem készítene magáról ilyen képeket.

Az ATV-ben most azt mondta, azért mond le a mandátumáról, mert nem szeretné, hogy pornográf képeinek nyilvánosságra kerülése terhelné a Demokratikus Koalíciót. Hozzátette ugyanakkor, hogy pártja tagjai és vezetői végig támogatták.

Gréczy a mandátumát listáról szerezte, így annak betöltéséről a DK elnöksége dönt.

Gyurcsány Ferenc a Facebookon reagált a történtekre, ahol azt írta, Gréczy "magánéleti hülyeséget" csinált, de nem zaklatott senkit. A posztban kitér arra is, hogy Gréczy "ezek után más körülmények között fog segíteni bennünket. Mi meg vigyázunk rá".

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.