Gyurcsány: Köszöntöm Magyar Pétert a fedélzeten

  • narancs.hu
  • 2025. április 14.

Belpol

„Van egy örömhírem Magyarnak” – írja a DK elnöke. 

„Beszari .Azt hiszem, így mondják. Nem hiszem, hogy a konyhaasztalok körül Ukrajna EU-csatlakozása lenne a téma. – Te, Irma, te mit gondolsz arról, hogy Ukrajna EU-tag legyen? Szerintem nincs ilyen beszélgetés. Ilyen ügy most önmagától nem lenne Magyarországon, de Orbán odatette az asztalra. Játszik velünk. Mi nem engedjük. A Fidesz pár éve még nemzeti érdekünknek mondta, hogy Ukrajna EU-tag legyen. Most éppen az ellenkezőjét állítja.„Nem, nem, soha!” – kiáltják. Csavargatnak erre meg arra. Nemzeti érdek? Ugyan. Hatalom, önzés, mocsok.

Magyar Péter ebben a helyzetben óvatoskodik. Nincs véleménye, majd egyszer népszavazást akar tartani. Centrális erőtérről álmodik. Új Fideszt ajánl az elhasznált, öregecskedő, nagyhasú helyett. Ránézésre tényleg jobb?”

indítja a reggelt Gyurcsány Ferenc. 

A DK elnöke Magyar Péter vasárnap „eredményváróján” elhangzottakra reagált: több héten keresztül futott a Tisza Párt „népszavazása”, a felsorolt kérdésekre csak egy esetben, az Ukrajna Európai Unióhoz való csatlakozására érkezett megosztó válasz (58,18 százalék támogatná ezt). A Magyarok Hangja kezdeményezést több, mint 1,1 millióan tölötték ki. 

„Örömhírem van Magyarnak: A DK pár hete népszavazási kezdeményezést nyújtott be Ukrajna EU-tagságáról. A kérdés a Nemzeti Választási Bizottság előtt van. Ha jól értem, Magyar támogatja a DK kezdeményezését. Mert ugye a haza fontosabb, mint a párt – ilyesmit mondott tegnap –, akkor meg mindegy, hogy ki a kezdeményező fél. Köszöntsük hát Magyart a fedélzeten” – zárja sorait Gyurcsány. 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Magyar rulett

Szociológusok és politológusok rendszeresen elmondják, hogy a magyarok és különösen a Fidesz-szavazók számára az egyik legfontosabb érték a biztonság. Azt is mindig hozzáteszik, hogy Orbán Viktor különlegesen jól érti a „magyar néplelket”, így eredményesen tud játszani az egzisztenciális fenyegetettség és a biztonság utáni vágy érzékeny húrjain.

Állandósult ideiglenesség

Újabb két évig kell négyszáz embernek olyan házakban élnie, amelyeket évtizedekkel ezelőtt bontásra ítéltek. A VIII. kerületi önkormányzat helyett immár az állam felel azért, hogy a lakók 2027 közepére kiköltözhessenek. Van, aki dühös, van, aki elkeseredett, és van, aki már nem érhette meg a történet végét.

Nincs neked annyid!

Az átláthatósággal indokolja a kormány, valójában az eddiginél is kevesebb transzparenciát hoz majd az a törvénymódosítás, amelynek értelmében bármennyi pénzt felhasználva kampányolhatnak az egyéni jelöltek.