Lázár János ráhajt a nyugdíjasokra? Korda Györgyékkel bulizott egy óriásit

  • - gm -
  • 2018. szeptember 10.

Belpol

A volt kancelláriaminiszter a Mamma Mariára csapatta Makón.

Egészen frenetikus, már-már művészi magasságokat ostromló Facebook-videót tett közzé tegnap Lázár János. A volt kancelláriaminiszter Makón kísérgette az ott fellépő Korda-házaspárt, és közben zenei kulisszatitkokat próbált meg belőlük kihúzni.

„Gyurival megbeszéltük, hogy eljöttünk hozzánk egy ultiképzésre” – mondja a videóban Lázár Korda Györgynek és Balázs Klárinak, akikkel a fellépések előtti előkészültekről is diskurál. Lázár, aki a teljes családjával vonult ki a rendezvényre, arról is érdeklődik, hogy Balázs Klári támadó játékos-e a pókerben, illetve hogy mi volt Korda György első slágere.

A 43 éves Lázár a videóban valósággal rajong a több mint 50 éve pályán lévő táncdalénekesért.  Korda Györgyről közismert, hogy korábban a baloldal, azon belül is az MSZP támogatója volt.  2009-ben megkapta az MSZP Nőtagozatának Közéleti díját, és többször is fellépett a párt kampányrendezvényein. Meglehetősen jó viszonyt ápolt az MSZP elitjével, 2002-ben például a párt székházában ünnepelte az újdonsült miniszterelnök, Medgyessy Péter győzelmét. Igaz, az utóbbi években nem nagyon nyilvánult meg közéleti ügyekben.

Mindenesetre a Magyar Idők logikája alapján merész húzás ez Lázártól, amikor a kultúrháború idején a kormánylap szerzői azt vizsgálják: ki, milyen beállítódású celebbel mutatkozik együtt, vagy amikor arról jelennek meg cikkek, hogy a jobboldali zenészek számait nem játsszák a rádiók.

Szakács Árpád újra aktív, és most azon akadt ki, hogy a rádiók nem játsszák az Eddát

A Magyar Idők kultúrharcosa „sejti", miért válaszolt neki úgy Tóth Vera. Bayer Zsolt Echo Tv-s műsorának volt vendége Szakács Árpád, aki az utóbbi hónapokban azzal vált hírhedtté, hogy temérdek kulturális szereplőnek ment neki az úgynevezett kultúrharc jegyében.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.